Muratpaşa Afet Gönüllüsü Programı İçin Başvurular Devam Ediyor

Antalya’dahi Muratpaşa Belediyesi’nin bodur adı MAG olan Muratpaşa Kıyamet Gönüllüsü programı için başvurular bitmeme ediyor.

Muratpaşa Belediyesi, ‘Mahalle Afet Gönüllüsü’ (MAG) programına başladı. Şehremini Ümit Tevazulu, programla her mahallede 30 şahsiyet afet gönüllü grubu oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

Gönüllülerin temel ilkyardım, kontrol ve kurtarma, cuşuhuruş itfa kadar başlıklarda terbiye alacağını dile getiren Başkan Tevazulu, eğitimlerin Kahramanmaraş merkezli depremlerde 40 afetzedeyi göçük altından kurtaran GEA Taharri- Istirdat marifetiyle verileceğini belirtti. Tevazulu, acil arkalama ve afet hizmetlerinin yanında, esenlik hizmetleri, toplumsal hizmetler üzere başlıklara cemaat programa telsiz tanıtma sisteminin dahi dahil olacağını kaydetti. Beklenti Uysal, MAG olmak talip Muratpaşa sakinlerinin başvurularını 444 80 07 numaralı Narenç Masa Çağrı Merkezi ve belediyenin internet sitesindeki formu doldurarak yapabileceğini aktardı.

Uysal, Muratpaşa’bile muhtemel facia durumunda anne ihtiyaçların sağlanması, lojistik kabil müdahale planının da bu kapsamda halk alınacağını belirtirken mümasil zamanda kontrol-kurtarma köpeği eğitim bilimi programına dahi başlayacaklarını açıkladı. Bu programın de gönüllü hareketi olacağını vurgulayan Başkan Tevazulu, arz fazla 10 maaş köpeği mevcut Muratpaşalılar’ın bu eğitim bilimi katılabilceğini söyledi.

Share: