Muratpaşa Şehremini Tevazulu: “Türkiye’mizin Yeni Benzeri Nefese İhtiyacı Var”

Muratpaşa Şehremini Ümit Uysal, hafta sonu Antalya’nın Elmalı ve Korkuteli ilçeleriyle Burdur’a merbut Söğüt beldesini mülakat etti. İki kaza ve tıpkı beldeyi kapsayan ziyaretlerde Başbuğ Tevazulu, Türkiye’nin bakir tıpkısı nefese ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

Başbuğ Tevazulu, hafta sonu 670’incisi yapılan Tarihi Elmalı Semirtilmiş Güreşçi Güreşleri amacıyla bulunduğu bölgede Elmalı’dahi esnafla tıpkı araya geldi, Korkuteli’nin Kayabaş, Manay ve Osmankalfalar mahallelerini ve Burdur’un Çavdır ilçesine mecbur Söğüt Beldesindeki göveri ve meyve halini üstelik müzakere etti.

Komutan Tevazulu, önceki durağı Elmalı’birlikte, Şanlı Gürbüz’ün değerli kemere uzandığı güreşler öncesi Hükümet Caddesi süresince kaza esnafını musahabe etti. Güreşler dolayasıyla cıvıl cıvıl olan caddede Başkan Tevazulu, vatandaşlarla oturup çay içti, güreşleri televizyondan izleme fail kaymakamlık sakinleriyle arkadaşça etti. Elmalıların ve Başkan Tevazulu’ın gündeminde ise Türkiye vardı.

“CÜMLE YURT EVLADI”

Türkiye’nin daha çok benzeri değişime ihtiyacı olduğunu belirten Başbuğ Tevazulu, “Hep vatan evladı. Herkes memleketin iyiliği için çalışıyor” dedi. Türkiye’nin ekmeğe ve aşa, kullanılmamış tıpkı nefese ihtiyacı olduğunu dile getiren Başbuğ Tevazulu, “Çocuklarımız var. Memleketin kalkınması, dünyaya fut uydurması lazım. Dünya nereye gidiyorsa o alanda rakiplik etmemiz lazım. Çiftçiler yapıyorsak henüz iyisini yapman lazım” diye niteleyerek konuştu.

GÜNDEM TARIM

Başbuğ Uysal, güreşlerin peşi sıra benzeri zamanda Muratpaşa’nın Kırcami bölgesinin yaylası kendisine dahi aşina Korkuteli ilçesine kapalı Kayabaş Mahallesi’ne geçti. Kayabaş’ta domates tarımının yapıldığı seralarda incelemelerde kâin Başbuğ Tevazulu, Türkiye’nin tarımına ve çiftçisine dikkat göstermesi gerektiğini söyledi. Söğüt sebze ve semere halini de konuşma fail Başbuğ Tevazulu, konuşu akse dolayısıyla maliyetlerin ürünü kurtarmadığı ayrımsız dönemin yaşandığını söyledi. Üreticilerin, esnafın hastalıklı olduğunu dile getiren Başkan Uysal, “Tarımımızı, üretenleri zarar ettirmeyen, daha akliyeci, Türkiye’nin geleceği için elan fazla yarar üreten benzeri zemine sarmak durumundayız. Bunu birlikte bütün alay malay başaracağız” dedi.

İKLİM KRİZİ

Başbuğ Uysal, elan bilahare Korkuteli’ye vabeste Manay Mahallesi ve karye şenliklerinin yapıldığı Osmankalfalar’ı musahabe etti. Kahvede mahallelilerle bir araya gelen Komutan Tevazulu, “45 yıl geçmiş göl olan ovada bugün bundan sonra 70-80 metreden sondajla su çıkarılabildiğini duyunca abuhava değişikliği tehdidinin ulaştığı boyutları bir sefer daha hissettik. Hükümet yetkilileri ilkin doğmak amacıyla bilcümle kurum ve eşhas adına kânunuevvel geçmeden ivedili tedbirler almamız gerekiyor” diyerek konuştu.Share: