MURATPAŞA’DA DAVUL-ZURNALI DOLGUN BARIŞMA

Antalya’dahi Muratpaşa Belediyesi’nde kısaca 2 bin 200 çalışanı ilgili şişman gelişim sözleşmesinin imzalanması uray fuayesinde işçiler, Belediye-İş Sendikası yöneticileri, şehremaneti sedir üyeleri ve Başbuğ Ümit Uysal’ın de katıldığı törenle kutlandı. Bateri-zurna eşliğinde halayların çekildiği kutlamalarda, işçiler “Pahalılık karşısında emekçisini ezdirmeyen Belediye Başkanımız Sayın Ümit Tevazulu’a teşekkür ederiz” mukayyet pankart astı.

İmzalanan şişko iş sözleşmesiyle bildirme düşük ücretin hezel ikramiyesi kadar melfuf ödemeler aut 7 bin lira olurken, kutlamalarda mütekellim Uray-İş Sendikası Antalya Büro Başkanı Mehmet Mercan, “Belediyemiz bütçesi dahilinde yapılması gerekeni, genişlik iyisini kırmadan dökmeden, Antalya ölçeğinde açmak üzere bize destek olan Belediye Reisi Beklenti Uysal ve komisyonda emeği sabık herkese sendikamız ve emekçilerimiz adına değişik teşekkürname ederiz. İnşallah henüz bol günlerde benzeri araya geliriz” diye konuştu. TİS görüşmeleri sürecinde bazen dedikoduların oluştuğunun de altını çizen Mercan Balığı, “Biz tıpkısı aileyiz. Bu karı içerisinde beribenzer emeğe, alın terine bu süreçte bindi veren Başkanımız Ümit Uysal’a ve ekibine bitmeyen şükranlarımızı sunuyoruz. Hepimiz için iyi olsun” dedi.

İKİ YÜKÜMLÜLÜK

Başbuğ Tevazulu, ise görüşmelere katılan herkese teşekkür ederken ‘İki yükümlülüğümüz var. Bu iki zorun ortada akıllıca tıpkı denge kurmaya çalışıyoruz” dedi. Komutan Uysal, bu dengeyi şu sözlerle anlattı: ?Bu denge, çocuklarımızın geleceğini karartmayacak ama aynı zamanda ülkemizi içtimai, laik, ünsiyet devleti ekseninde tutak, Türkiye’mizin geleceğini hem gönençli hem demokratik olarak değerlendirecek bire bir kamu yönetiminin başarısını ve hizmet önceliğini aksatmayacak. Mücadelemiz, amme bütçesinde hem bu hizmetlere hem bile emekçilerimizin geçimine yetebileceği yeryüzü akla yatkın oranı tutturabilmek. Mücadelemiz hem insanlarımızın mağrur bir şekilde karşı teriyle çalışıp geçimini sağlayabilmesi hem birlikte ülkemizin görgülü geleceğini tanzim edecek kamucu benzeri yaklaşımın hizmet kalitesiyle toplumda tasvip edilebilir olması. Bunun ikisinden de vazgeçmiyoruz.”

ELİMİZDEN GELENİ AZAMİ YAPTIK

İmzalanan şişko hareket sözleşmesiyle bu dengenin sağlandığını dile getiren Başkan Tevazulu, “‘Bunun ayrımsız tanesinden vazgeçiverelim.’ Anca bire bir husus bulunmayan. Ne ondan ne üstelik ondan vazgeçeriz” dedi. Başkan Tevazulu, Türkiye’nin bugün eli nimetli olamamış, ekincilik alanlarını ekip dikememiş, teknolojik değişimi gerçekleştirememiş, faziletkâr kabiliyet müstelzim inovatif ürünlerden ihracat gerçekleştirememiş, biberli yönetilmiş eş kaynakları tablosuyla karşı karşıya olduğunu belirtti. “Elimizden gelenin azamisini yapmaya gayret ettik” diyen Komutan Uysal, “Amma şurası rapor edeyim, çokça elan dolgunca şartları Türkiye’miz, insanlarımız, işçilerimiz, emekçilerimiz türe etmektedir” diyerek konuştu.

Belediyenin Kariyer Merkezi’nin günce 110 başvuru aldığını üstelik nâkil Başkan Uysal, ‘Türkiye’mizin geleceğiyle ilgili rüyalarımızı ve hayallerimizi hiç unutmadığınız üzere, faziletli kamu hizmeti kalitesini korumaya mücahede ettiğiniz üzere teşekkürname ediyorum. Bizler dahi kâin olanaklar çerçevesinde elimizden gelenin bildirme iyisini bu dengeler içerisinde yapmaya mücahede ediyoruz” diye sözlerini tamamladı.

Kutlamalarda Şehremaneti-İş Sendikası yönetimi Başbuğ Tevazulu’a teşekkür çiçeği ve plaketi sunma etti. Muratpaşa Belediyesi’nde toplu hizmet akdi imza kutlaması bütün birlikte yenen öğle yemeğiyle sona erdi.Share: