Muş haberi! Muş’ta annelerin evlat nöbeti bitmeme ediyor

Muş’ta çocuklarının yıldırı örgütü PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan annelerin çağa nöbeti 78’inci haftaya girdi.

HDP önünde evlatlarına kavuşacakları günü umutla muntazır anneler, eylemlerini sürdürüyor. Öğür binası önüne gelerek HDP ve PKK’dan çocuklarını talip anneler, HDP ve PKK’yı lanetledi. Evlatlarına vurdumduymaz dönmeleri amacıyla çağrıda kâin anneler, “Yavrumu verin bana”, “Anneler direniyor”, “Bundan Sonra yeter, bırakın evlatlarımızı” ve “Artık yeter, yakamızdan düşünüm” yazılı dövizler açtı. Evlatlarına teslim olmaları çağrısında mevcut aileler, azimli bekleyişlerini sürdürüyor.

“Çocuğumuzu HDP ve PKK’dan istiyoruz”

Kestirmece 2 yıldır eyleme katıldığını belirten annelerden Ayten Koçhan, bire bir bala dağda kalana büyüklüğünde eyleme bitmeme edeceklerini söyledi. PKK ve HDP’den çocuklarını istediklerini rapor eden Koçhan, “Kâfi analar babalar ağladı. Henüz velet hasretine dayanamıyoruz. Tığ evlatlarımızı istiyoruz. Ersin, oğlum sesimi duyuyorsan dön, yolunuz kere değil. Gel konfirmasyon ol, imdi dayanamıyoruz. Yeter daha çok kaç yıldır çağa hasretiyle yaşıyoruz. Çocuğumu PKK götürdü. Diyarbakır’da onlar götürdü. Oğlum kâfi dönün. Çocuğumuzu HDP ve PKK’dan istiyoruz. Yılanın başı HDP’dir” dedi.

“Bu davayı bırakmıyorum”

Temel Naciye Sönmez Kader da, “Oğlum sesimi duyuyorsan tek durma gel. HDP ve PKK’dan size fayda bulunmayan. Ferasetsiz elkızı herkes size eş çıkacak. 7 yıldır oğlumdan marifet alamadım. 7 sene değil, 70 yıl da burada bekleyeceğim oğlum gelene kadar. Bu davayı bırakmıyorum. Oğlumu istiyorum. Oğlum küçüktü, 15 yaşındaydı. Okul okuyordu ve onu kandırdılar. HDP ve PKK bize haylaz” ifadelerini kullandı.

Anne Gülbahar Teker ise “Oğlum gelmeyene kadar burada eyleme bitmeme edeceğim. PKK ve HDP’den korkmuyorum ve buradan gitmeyeceğim. Bizim çocukları dağdan indirsinler. Yeter çıktı. Fehamet olmazsa biz dahi olmayız. Oğlum gel konfirmasyon ol. Gel, sen gelmeyene büyüklüğünde ben gitmeyeceğim. Ego ve kardeşin Cuma Namazı rahatsız. Kimse yok bize baksın. Gel devlete doğrulama ol. Sen o şerefsizlerin takiben illet gittin. Gel doğrulama ol” diye niteleyerek konuştu. – MUŞ

Share: