Muş İl Özel İdaresi parkı 13 yeni iş makinesi güçlendirildi

Muş İl Özel İdaresi parkı 13 eskimemiş hisse senedi makinesi güçlendirildi

Muş Valisi Gündüzöz: “Çokça sağlam aynı makine parkı ile kırsal altyapımızı henüz düzgün tıpkı arkaç getireceğiz”

“Bu makineler 410 bin nüfuslu memleketimize yarar verecek”

“İl Hususi İdareye bunun üç misli elan makine gelecek”

MUŞ – Muş İl Hususi İdaresi’nin rustik kesimde yol imal, bakım tamirat ve karla savaş hizmetinde kullanacağı 11 gelişim makinesi ile 2 yerey uzlaştırıcı amacıyla araç konfirmasyon töreni düzenlendi.

Muş Valiliği, İstasyon Caddesindeki bozuk Eş Tevellüt ve Bala Hastanesi Hizmet Binası arsasının satışından elde edilen gelirle, İl Hususi İdaresi vasıta filosuna 13 gelişim makinesi ile 2 arazi ara bulucu satın aldı. 35 milyon liraya alınan 4 tekerli yükleyici, 6 kar küreme görevi gören kamyon, 1 paletli ekskavatör ve 2 arazi tipi binek aracın tanıtımı eski Kadın Doğum ve Bala Hastanesi alanında düzenlenen törenle yapıldı.

“Özel İdarenin kül gelişim makinaları rate olana kadar bu mesai devam edecek”

Törende mütekellim Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, geldiği günden beri yer şişman isteklerinden birinin İl Hususi İdaresi vesile filosunu yenilemek olduğunu söyledi.

Özel İdarenin mali yapısını inatçı etkileyen sakat ayrımsız miftah envanterinin söz konusu olduğunu kaydeden Ilbay Gündüzöz, “Bu kurgu envanterini yenilemezsek rezerv zerre ve servis gideri kabil yıl içerisinde mukavemetli haddinden fazla cari giderlerle mevsimli mevsimsiz yere yüz yüze kalmaktaydık. Cümle anlamıyla bu bozuk para daireyi kırmış değiliz. Ancak bu vasıta filosuyla bu fasit daire muhtemelen ölçüde çatladı. İnşallah bunu üçle çarparak miftah alımına devam edeceğiz. Bunu bütçeye koyduk. artık yıpranmamış merhale binasını bile yapıyoruz. Bozuk paye binasının olduğu kavuşum ve İl Tarım Müdürlüğünden boşalan yerin ve diğer arsalarımızın değerlendirilerek, Muş Hususi İdaresine dirimsel olması, envanterinin yenilenmesi amacıyla çabalarımıza devam edeceğiz. Zaman burada bunu aldık törenle bitirdik ama bu böyle kalmayacak. Hususi İdarenin tekmil iş makinaları akim olana kadar bu himmet devam edecek” dedi.

“Haddinden Fazla sağlam araba parkı ile kırsal altyapımızı elan düzgün benzeri hale getireceğiz”

Bu işleri beraberlik ile yaptıklarını anlatan Ilbay Gündüzöz, “Makine parkımız yenilendi. Daha de yenilecek. Bu gördüğünüz makineleri üçle çarpın, bunun üç misli daha makine gelecek özel idareye. Araçlarımızın ortalama yaşı 10 yıldan yukarıydı. Çok sağlam tıpkı araba parkı ile rustik altyapımızı daha aklık bire bir ayla getireceğiz” ifadelerini kullandı.

“Bu makineler 410 bin nüfuslu memleketimize fayda verecek”

Makinelerin 410 bin nüfuslu Muş’a kâr sağlayacağını anlatan Ilbay Gündüzöz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu ülkenin insanının iri bölümü daha çok şehirlerde yaşıyor. Ama Muş’ta nüfusun yüzde 65’i kırsalda, köylerde yaşıyor. Nedeniyle Hususi İdare bu memlekette çok henüz kebir. Onun üzere burada yaptığımız işin çokça mefret ayrımsız gelişim olduğunu açıklamak istiyorum. Zaman onun amacıyla çokça aldatıcı benzeri dönme, inşallah devamı de gelecek. Hayırlara vesile olsun diyorum.”

“Bu arsanın temelinde 400 bin insanın hakkı vardı”

Muş İl Genel Meclisi Başkanı Sait Sebep birlikte Vali İlker Gündüzöz’ün, yer satışında haddinden fazla şişman emeği olduğunu belirterek, “Bu arsanın temelinde 400 bin insanın hakkı vardı, tüyü bitmemiş insanların hakkı vardı. Tanrı sizlerden razı olsun, sizin yalçın duruşunuz sebebiyle bu arsayı satıp, yine o tüyü natamam insanların hizmeti amacıyla bu ile bu gördüğünüz kurgu filosunu kazandırdınız. Bizim dil filomuzun yüzde 80’i miadını dolduran bire bir filoydu. Araçlarımızı aldık halkımızın hizmetine sunacağız” diyerek konuştu.

İl Özel İdaresi Umumi Sekreteri Şeyhmus Yentür ise İl Hususi İdaresi adına bölüt herhangi bir koşulda bildirme ferah hizmeti çıkarmak gayreti içerisinde olduklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Kazançlı ömrünü tamamlamış, işletme maliyetleri faziletli araçların bakım ve onarımları bizleri olağandan yormakta ve idaremize maddi yerine sakil benzeri yük getirmekteydi. Üzerinde bulunduğumuz arsa daha önceki Karı Doğum ve Bala Hastanesi adına hizmet veren bire bir arsamızdı. Biz bu arsayı satarak, arsanın bedelinin karşılığında ilimizin ihtiyacı olan bu şalter icap ve ekipmanı buraya kazandırmak için yola çıkmıştık. Muş İl Hususi İdaresi olarak karla savaş, marazlı ve çevrilmiş istirdat, arkalama, asfalt yapımı, cami, cem evi, taziye evlerinin ihtiyaçları, nöbet bakımı ve arazi yolları, içme suyu ve zirai amaçlı suyun temini fakat bu araçlarla sağlanmaktadır.”

İş makineleri, yapılan konuşmaların peşi sıra İl Müftüsü İbrahim Halil Çipo eliyle okutulan yakarış ve kesilen kurbanlarla İl Hususi İdaresine teslim edildi. Ardından iş makinesi direksiyonuna güzeşte Vali Gündüzöz, angajman çevirerek dobra olması temennisinde bulundu. Törenin peşi sıra araçlar İstasyon Caddesinde oluşturulan kortejle vatandaşlara tanıtıldı.

Törene, Muş Şehremini Feyat Asya, İl Bitirmiş Komutanı Miralay Mehmet Teşrinisani Ermiş, Muş Inanma Müdürü Açık Deniz Kaloğlu, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Çelik, SELIM Tümen İl Başkanı İbrahim Avcı, kaymakamlık kaymakamları, gurur amirleri ve İl Genel Meclisi Üyeleri katıldı.

Share: