Muşlu aileler çocukları amacıyla HDP önündeki eylemlerini sürdürdü

Muş’ta, çocuklarının terör örgütü PKK yoluyla dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu markajcı aileler, partinin iklim başkanlığı önünde yerleşme eylemi yaptı.

Çocuklarına kavuşma ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme bindi veren aileler, temas hafta çarşamba haset yaptıkları eylemi devam ettirdi.

HDP toprak binası uğrunda aynı araya gelen aileler, “El düşmanı fırka”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran parti”, “Anneler direniyor”, “Imdi yeter yakamızdan fikir” ve “Kâfi imdi evlatlarımızı bırakın” yazılı pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarını ellerinden düşürmeyen asıl ve babalar, motto atarak HDP’ye reaksiyon gösterdi, çocuklarına teslim olmaları üzere çağrıda bulundu.

Anne Ayten Koçhan, gazetecilere, kestirmece 2 yıldır eylem yaptıklarını söyledi.

Bir çocuk üstelik dağda kalmayıncaya kadar eylemlerini sürdüreceklerini anlatım eden Koçhan, şöyle konuştu:

“Biz PKK ve HDP’den çocuklarımızı istiyoruz. Kâfi imdi anne ve babalar ağladı. Yavru hasretine dayanamıyoruz. Ersin, oğlum sesimi duyuyorsan dön, yolunuz öğün değil. Gel tasdik ol, çıktı dayanamıyoruz. Kaç yıldır döl hasretiyle yaşıyoruz. Çocuğumu, Diyarbakır’dahi PKK götürdü. Yılanın başı HDP’dir.”

Anne Naciye Sönmez Nasip birlikte oğluna konfirmasyon olması çağrısında bulunarak, “Oğlum HDP ve PKK’nın size faydası yok. Mankafa kadın, bütün size erbap çıkacak. 7 yıldır oğlumdan haber alamadım. 7 sene değil, 70 yıl dahi olsa burada bekleyeceğim. Bu davayı bırakmıyorum, oğlumu istiyorum. Benim oğlum küçüktü, 15 yaşındaydı, okul okuyordu. Kandırdılar.” ifadelerini kullandı.

Ana Gülbahar Teker ise “Oğlum gelinceye kadar burada eyleme bitmeme edeceğim. PKK ve HDP’den korkmuyorum ve buradan gitmeyeceğim. Bizim çocukları dağdan indirsinler. Devlet olmasa tığ de olmayız. Oğlum gel teyit ol.” dedi.

Share: