“Müslüm Gürses Şarkıları” konseri yavaş bent gördü

Malatya İnönü Üniversitesi Eğitim Bilimi Fakültesi Enstrüman Öğretmenliği Bölümü öğrencileri ve Müzikolaj Orkestrası yoluyla Müslüm Gürses Şarkıları konseri düzenledi.

Turgut Özal Kurultay ve Firez Merkezi’nde Yetişek Fakültesi Pir Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Uca Ayhan’ın şefliğini yaptığı ve Çalgı Aleti Öğretmenliği Bölümü öğrencileri ile Müzikolaj Orkestrası’nın gerçekleştirdiği “Müslüm Gürses Şarkıları” konserine rabıt büyük oldu. Konsere, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, yer protokolü, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Konserde, “Sevda Gebe Kervanlar, Nilüfer, Affet, İtirazım Var, Yırtıkça, Haberimiz Yok, Firak Kötü Aynı Madde, Hangimiz Sevmedik, Gel Bahtımın Kar Beyazı, Erisin Dağların Karı, Hasret Rüzgarları, Cenabıhak İstemezse, Küskünüm, Acımıyorsan, Kaç Sırça Kırıldı, Aldana Aldana, Yıllar Utansın, Topraktan Bedene, Garipler, Ne Edip, Seni Yazdım” kabil rahmetlik sanatçı Müslüm Gürses’in yüzü sıcak şarkıları yürütme edildi.

Konserin sonunda Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Orkestra Şefi Doç. Dr. Ulvi Ayhan’a ve orkestraya çiçek takdiminde bulundu. – MALATYA

Share: