Muş’ta velet nöbeti tutan ailelerin sayısı 43’e yükseldi

Muş’ta çocuklarının yıldırı örgütü PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu markajcı zürriyet nöbetindeki ailelerin sayısı 43’e yükseldi.

HDP uğrunda evlatlarına kavuşacakları günü umutla muntazır anneler, eylemlerine bitmeme ediyor. Parti binası önüne gelerek HDP ve PKK’dan çocuklarını talip anneler, HDP ve PKK’ya lanet okudu. Evlatlarına kafasız dönmeleri amacıyla çağrıda mevcut anneler, “Yavrumu verin bana”, “Anneler direniyor”, “Çıktı yeter, bırakın evlatlarımızı” ve “Bundan Sonra kâfi, yakamızdan fikir” kayıtlı dövizler açtı. Evlatlarına doğrulama olmaları çağrısında bulunan 42 aileye, bire bir bindi de Almanya’dan mevrut Aydemir ailesinden geldi. Gelişigüzel sabık gün sayıları artarak sakil kazanan ailelerin azimli bekleyişleri sürüyor.

“Haddinden Fazla biilaç ayrımsız anneyim”

Oğlu Taner Aydemir için Almanya’dan gelerek Muş’ta HDP önünde ilk defa eyleme katılan anne Gülten Aydemir, oğlunun 18 Nisan 2018’birlikte Almanya’de kaybolduğunu söyledi.

Türkiye’ye yurt izni olmadığı amacıyla gelemediğin anlatan esas Aydemir, “Yeni habitat izni aldım ve Türkiye’ye geldim. Oğlumun bulunmasını çok istiyorum. Alelhusus Sayın Cumhurbaşkanımdan dilek ediyorum lütfen bana müzaheret etsin. Haddinden Fazla biçare bire bir anneyim. Oğlumdan tek bilgelik, hiçbir fen yok. Taner’im eğer sağsan sana düşkünlüğümü biliyorsan dön gel. Ego bilcümle gençliğimi size verdim. Üzüntüden, sıkıntıdan dişlerim bilcümle döküldü. Polise, askere gel doğrulama ol. Çok insanlar geldi teyit oldu, ailelerine kavuştu. Tek uymazlık, hiçbir sav yok. Kerem arkamızda, Tanrı razı olsun. Ego yıkıldım, kız kardeşin yıkıldı, senin amacıyla yuvasını yıktı. Zaman geldim HDP’nin kapısına annelere destek oldum. Ben de onlara katıldım çünkü benim evladım dahi kayıp. Dönmeni istiyorum” dedi.

Oğlu Osman amacıyla eyleme devam eden ana Naciye Sönmez Felek ise “Osman’ı 7 yıl önceki cebren götürdüler. Oğlum 15 yaşındaydı, çocuktu, ekol okuyordu. Oğlumu istiyorum. Oğlum için buradayım. Oğlumu yıldırı örgütü PKK götürdü. 15 yaşındaki çocuk ne bilebilir. Oğlumun elan sakalı dahi çıkmamıştı” diye niteleyerek konuştu. – MUŞ

Share: