Mutlak Özel’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a: “Meclis’e Kimin Saygılı, Kimin Saygısız Olduğunu Herkes Görüyor”

CHP Ekip Başkanvekili Hür Hususi, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun öğretmenlere yaptığı boykot çağrısının Meclis’in iradesine saygısızlık olduğunu söyleyen Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a aksülamel gösterdi. Hususi, “Kimin Meclis’e saygılı, kimin saygısız olduğunu bütün görüyor. Öğretmenlerle ilgilendiren laf, AK Tümen ve MHP milletvekillerinin neye ahali kaldırdıklarını bile sorgulamadan saraydan geçirdikleri kanun oldu. Zaman burada üstelik seçkin yaştan sarıklı geliyor ve ‘Bu yaşa geldik, onurumuza dokunuyor, bizi bu işten kurtarın’. Umumi Başkan’ımızın çağrısı kıymetlidir” dedi.

Müstakil Hususi, partisinin bugün Niğde’de yaptığı kadro toplantısının peşi sıra ANKA Bilgi Ajansı’nın sorularını yanıtladı. Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun esnaf ziyaretini bahir nedeniyle tamamlayamaması üzerine, “12 yıldır Genel Başkan’ımızın esnaf ziyaretlerine katılıyorum amma aynı esnaf ziyaretinin ilgiden dünya kesildiğine ve yapılamaz ayla geldiğine ilk defa şahit oluyoruz. Normalde Umumi Başkan’ımız, hiçbir esnafı atlamadan benzeri caddeyi bitirir. Zaman niyetlendik ama aşama atma imkanı kalmadı. Niğde’yi hiç bu kadar heyecanlı, iktidara bu kadar tepkili ve kurtuluşu bu büyüklüğünde bulutsuz rapor değer görmemiştik” diyerek konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun öğretmenlere yaptığı boykot çağrısının Meclis’in iradesine saygısızlık olduğunu söyleyen Reisicumhur Erdoğan’a reaksiyon gösteren Hususi, şöyle konuştu:

“TBMM’ye utanmak gösteren bir lider varsa Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’dur. Seçme seferinde kimsenin mermi askeri olmadığını, herkesin vicdanına göre karar vermesini söyler. Amma Recep Tayyip Erdoğan, kişi grubunu imansız aynı disiplinle yönetir, talimatlar verir. Anayasa’ya cebin bütün danışık içindedir ve kendi içindeki kanunları geçirtir, istemedikleri çıkamaz. Genişlik basitinden, elan güzeşte periyot AYM’nin tahrip ettiği tıpkısı yasa var. Limanları kiraya vermiş, bitiyor, iktidardan gittiğini dahi anlamış, bunu yandaşlara 49 yıllığına büyüklüğünde uzatmayı getirdiler. Dedik ki ‘Yapmayın, bu ulusçuluk değil, soygun’ dedik. MHP’ye dinletemedik, DÜRÜST Öğür’ye dinletemedik. ‘Siz muhafazakar partisiniz, milli değerleri muhafaza etmeniz lazım, bu hiçbir aktöresel değere sığmaz’ dedik, yaptılar. Ancak bu AYM de fek etti. O yüzden kimin Meclis’e hürmetkâr, kimin saygısız olduğunu herkes görüyor. Öğretmenlerle ait bahis, DOĞRU Tümen ve MHP milletvekillerinin neye el kaldırdıklarını birlikte sorgulamadan saraydan geçirdikleri yasa oldu. Bugün burada de gelişigüzel yaştan sarıklı geliyor ve ‘Bu yaşa geldik, onurumuza dokunuyor, bizi bu işten kurtarın’. Umumi Başkan’ımızın çağrısı kıymetlidir. Çağrısı canlılık zamlarında mehabetli gerimeler yaptırmıştır, taşerona grup verdirmiştir, minimal ücrete zam yaptırmıştır, emeklilere kortej ikramiyesi verdirmiştir. Şimdi, bu itibar yara sınava karşı çağrıda bulunmuştur. Öğretmenlerimiz müsterih olsunlar. Haddinden Fazla yakında kurtulacaklar.”Share: