Namına emniyet çekilen yaşama dolandırıldığı iddiasıyla cürüm duyurusunda bulundu

Samsun’un Çarşamba ilçesinde ruhlu Çelimsiz Gül, kendisi adına 3 ayrı bankadan 150 bin lira civarında emniyet çekilerek dolandırıldığı iddiasıyla savcılığa yanlışlık duyurusunda bulundu.

Çerden Çöpten Gül, gazetecilere, haberi olmadan 3 ayrı bankadan internet üzerinden adına yaklaşık 150 bin liralık güven çekildiğini söyledi.

Kredinin 28 Ağustos’ta çekildiğini, 30 Eylül’de çökertme telefonuna bankalardan, “Güven taksitiniz gecikmektedir” şeklinde tasavvur geldikten sonra durumdan bilge olduğunu anlatan Gül, “Servet benim onayım olmadan çekildi. Krediler şubelerden çekilmemiş, genel ağ üzerinden çekilmiş. Benim bu kredileri ifa şansım yok. Ben ve eşim özürlü maaşlarımızla geçiniyoruz. Benim özürlü maaşım bile kesildi. Yemeden Içmeden eşimin mânialı maaşı ve hayırseverlerin sayesinde geçinmeye çalışıyoruz.” dedi.

Krediyi çekenleri tanımadığını dile getiren Gül, “Geçen yıl bire bir görüngü yeniden başıma geldi, o krediyi bitmek zorunda kaldım fakat şu anda bu borcu ödeme imkanım namevcut. Bankalardan dokümanları alarak Çarşamba Cumhuriyet Altını Başsavcılığına suç duyurusunda bulundum. Bu fenomen yüzünden psikolojim bozuldu. Namus Borcu benim üzerime kalırsa bu borcu ödeyemem.” ifadelerini kullandı.

Yaşar Gül ise eşinin özürlü maaşının kesilmesi nedeniyle zor şartlarda geçindiklerini vurgulayarak, “Eşim cüzdanını kaybetti, peşi sıra bu vaziyetler başımıza geldi. Evimiz icar, hayat mücadelesi veriyoruz. Hiçbir onaylama istenmeden 3 bankadan eşim namına tahminî 150 bin lira kredi çekildiğini öğrendik. Yağız kişmiri hangi yapacağımızı düşünüyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Share: