Nasip Karı Boks Milli Takımı, Avrupa şampiyonu oldu

Yıldız Avrat Yumruk Oyunu Milli Takımı Başantrenörü Ahmet Çınar, İtalya’bile planlı Avrupa Şampiyonası’nda bando halinde birinci olduklarını söyledi.

Çınar, gazetecilere yaptığı açıklamada, 25 Ilkgüz-5 Teşrinievvel tarihlerinde düzenlenen Talih Kadınlar ve Rical Avrupa Boks Şampiyonası’nda kadınlarda 3 sim, 4 bronz koyulmak için 7 madalya kazandıklarını ve takım halinde organizasyonu zirvede tamamladıklarını belirtti.

Yakaladıkları başarının mutluluk verici olduğunu dile getiren Çınar, “13 nefis grupla katıldığımız müsabakaların 7’sinde madalya aldık. Dünyada bayram sahibi ülkelerin yarıştığı böylesine eke ayrımsız organizasyonda 7 madalya ile zirvede tevessül etmek, mutlulukların bildirme büyüğü.” dedi.

Baht Eş Milli Takımı’nda 10’ncu yılı olduğunu, bugüne kadar Avrupa ve dünya şampiyonalarında 66 madalyaya imza attıklarına belen eden Çınar, “Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç’in altyapıya verdiği ehemmiyet sayesinde bizler, olimpiyat ve dünya şampiyonalarına methal kapısı niteliği taşıyoruz. Altyapıda hakeza benzeri fariza sorumluluğunun bilincinde cereyan ediyoruz. Yakalanan başarıda üstelik akıllıca aynı payımızın olduğunu düşünerekten hava duyuyoruz, bahtiyar oluyoruz. Bu anlamda Avrupa şampiyonasında ekibimde kayran kayran Mehmet Dalbudak ve Ferudun Şah hocalarıma haddinden fazla teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Çınar, 2023 yılında bile Avrupa ve dünya şampiyonalarında madalyalar almayı hedeflediklerini kaydetti.

Share: