Nazır Bozdağ, çıkışlı olduğu üniversitede çorbayı çeşmeden içti

Doğruluk Bakanı Bekir Bozdağ, Uludağ Üniversitesi akademik sene küşat töreni için geldiği Bursa’birlikte ‘Büyükşehir Belediyesi yoluyla kampüs içerisinde üniversiteli çoluk çocuk için kurulan’ çorba çeşmesinden çorba içti. Aynı okuldan mezun olan Bozdağ, tilmizlik yıllarına gitti.

Bursa Uludağ Üniversitesi’nin 2022-2023 Akademik Yılı, Hak Bakanı Bekir Bozdağ’ın de katıldığı törenle açıldı. Hem yetişek dönemi hem dahi Tababet Fakültesi Evgin Polikliniği’nin küşat törenleri için Görükle kampüsüne gelen Icra Vekili Bozdağ, Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla ‘üniversiteli çoluk çocuk için’ kurulan çorba çeşmesinin başına geçerek, bire bir boduç yasmık çorbası içti. Bursa Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Şehremini Alinur Lüle Taşı, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Saim Kılavuz Gemisi ve Bursa milletvekillerinin da eşlik ettiği program ile Icra Vekili Bozdağ, benzeri taraftan çorbasını yudumlarken diğer taraftan üniversiteli gençlerle kardeşçe etti.

Çorbalar Büyükşehir’den

Büyükşehir Belediyesi marifetiyle 2019 yılında Uludağ Üniversitesi Görükle ve Bursa Ustalık Üniversitesi kampüslerinde başlatılan çorba çeşmesi uygulaması, yıpranmamış eğitim bilimi döneminin başlamasıyla alay malay baştan devreye girdi. Toplam 3 çorba çeşmesinde ilk etapta 1000 öğrenci güne ısıdam çorba içerek önceden, önümüzdeki günlerde sayının 2000’e çıkması bekleniyor. Çorba çeşmesi uygulamasıyla ücretsiz çorba ve paketlemek ile bire bir öğünü atlatan üniversiteli gençler, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. – BURSA

Share: