NAZIR SOYLU GENÇLİK BULUŞMASINA KATILDI

Icra Vekili Aristokrat: Amerika olmasa PKK, PYD diyerek aynı terör örgütü olmaz (2)

Sabahleyin saatlerinde Diyarbakır’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, velet nöbetindeki annelerin programından sonradan beraberindekiler ile Lice ilçesine gitti. Burada bulunan Birkleyn Mağaraları’nı mülakat eden Vekil Aristokrat ve beraberindekiler, toyluk buluşmasına katıldı. Icra Vekili Soylu, tıpkı gazetecinin silahlı terör örgütüne unsur tutmak suçundan aranan HDP’li Semra Güzel’in, Edirne’ye giderken Silivri’üstelik yakalanmasına müteveccih sorusuna, tafsilatlı zamandan bu yana dolgunca tıpkı istihbari mücahede olduğunu söyledi. Nazır Aristokrat, “İstihbari emek sonucunda sıkı dışına çıkmak amacıyla yapmacıklı etiket ve farklı düzme evrakların bilcümle bunların hazırlıklarını yapmışlar ve bizim strateji ettiğimiz, Milli İstihbarat’ın üstelik izlem ettiği benzeri göçmen kaçakçısıyla bağlantı kurmuşlar. Yola çıkmışlar. Gereği da hesabına getirildi. Ilgi ederseniz kapasitemiz çağ geçtikçe güçleniyor” dedi.

‘İTALYA’DA, TÜRKİYE’DE BİRÇOK KİŞİNİN CANINI YAKMIŞ BİR KATİLİ YAKALATTIK’

İtalya’da, Türkiye’da bir nice kişinin canını yakmış benzeri katili yakalattıklarına dikkat çekici Bakan Aristokrat, “Ben onun üzere Gürcistan’a gittim. Gürcistan’dan kaçtı, ondan bilahare apayrı ülkeye gitti. Strateji ettik, İtalya’dahi yakaladık. Yeniden yetişkin bire bir katili Arjantin’de yakalattık. Onun peşine da gittik ve hava meydanı girişinde yakalattık ve aldırdık. O bile gizlice pasaportla giriyordu. Yeniden 2 kişiyi Binali Camgöz, Deniz Camgöz, Sırbistan ve Karadağ’da yakalattık. Arnavutluk’ta Bitcoinciyi yakalattık. Sunma nihayetinde Arnavutluk İçişleri Bakanı sabah ercecik ‘Sana verdiğim sözü tuttum’ dedi. Ayrımsız vesileyle hem Cumhurbaşkanımızın takip ettiği hem onlar de üzerine düşeni yaptılar, yapmaya çalıştılar. Deminden onların iadeleri var, biliyorsunuz hepsinin duruşma süreçleri var. Duruşma süreçleri zira kırmızı dergi olduğu için hukuka yansımıştır. Kırmızı yıllık olmasa deport edilebilir, kaçak benzeri göçmen adına nitelendirilir ve deport edilebilir ama al yıllık olunca ayrımsız mahkeme var, aynı mahkemeyle beraber onları alacağımızı düşünüyoruz” diyerek konuştu.

‘DİYARBAKIR COĞRAFYAMIZIN YER ZENGİNİ OLACAK’

Nazır Aristokrat konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Çağ bize tıpkı afi yükledi şu an. Diyarbakır coğrafyamızın arz zengin ili olacak. Çabucak maddi naz değil, ilmi zenginliği ve medeni zenginliğiyle etrafındaki coğrafyaya taşıyacak düz olacak. Bizim iddiamız yekpare anlamıyla bu. Tanrı bize bu iddiamızı realizasyon fırsatını verecek, sizler gerçekleştireceksiniz. Siz sayacaksınız ve siz bize bırakılan bu balaban emanetleri tarihi geleceğe taşıyacaksınız. Size olan güvenimiz tamdır. Hepinize değişik teşekkürname ediyorum. Demincek neredeyiz, PKK’nın mağaraları kullandığı bire bir içtima altındayız değil mi. Oh Tanrı sizden razı olsun, Tanrı sizleri mahcup etmezsin inşallah.”

Vekil Aristokrat konuşmalarının arkası sıra Lice’den ayrılarak Silvan ilçesinde YANLIŞSIZ Fırka Silvan İlçe Başkanı Mehmet Nedim Kılıçaslan’ın oğlu Müşteba Kılıçaslan’ın düğününe katıldı. Bakan Aristokrat ve beraberindekiler gelin ve damada mutluluklar diledikten sonraları düğünden ayrıldı.Share: