Nazır Varank’ın onayladığı projeyle istihdama ulama verilecek

Karabük Çipo ve Çelik Fabrikaları A.Ş (KARDEMİR), “Dijital Tabanlı Mesleksel Eğitim Projesi” ile 648 kursiyerin istihdama kazandırılması hedefleniyor.

Şirket Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, Türk sanayisinin önce ve öncü kuruluşu KARDEMİ’in, 85 yıldır sürdürdüğü polat üretim serüvenine, gün geçtikçe yıpranmamış mihenk taşları eklemeye devam ettiği belirtildi. Şirketin ve KARDEMİR Vakfı’nın kolektif yürüttüğü ve projelendirdiği, “Dijital Tabanlı Mesleki Terbiye Projesi”nin Bartın’da planlı temsili ittifak imza töreni ile gelişigüzel onaylandığı aktarılan açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank’ın üstelik kayran aldığı törende, Umumi Müdürümüz Necdet Utkanlar bile şirketimizi temsilen imza törenine katıldı. Sosyal Gelişmeyi Tutma Programı’nda (SOGEP) meydan düz projemiz, 648 kursiyerin mesleki sürücü belgesi alanında iş sağlaması ve istihdama kazandırılmasını hedeflemektedir. 15 ile 34 yaş arası çalışmayan istihdama amade nüfusu kapsayan ‘Sayısal Tabanlı Mesleksel Terbiye Proje’mizde kursiyerler, üretimlik sahamızda düzlük düzlük Eğitim ve Hars Merkezi’mizde hazırlanan sayısal yatırımı eksiksiz dersliklerde terbiye alacaklardır. Proje dahilinde, 144 saat kaynakçılık, 136 saat haddecilik, 160 saat vinç operatörlüğü, 24 saat iş sağlığı ve güvenliği ve 40 saat robotik kodlama eğitimi verilmesi planlanmıştır” denildi.

KARDEMİR Uygulayım Bilimi, Terbiye ve Kültür Vakfı ile Karabük Üniversitesi eliyle eş yürütülecek projenin yanında bir nice sivil sosyete kuruluşu ile bile gelişim birliğini kapsadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Projemizin hazırlanmasında emeği olan parçalanmamış çalışanlarımıza ve proje paydaşlarımıza, projemizi onaylayarak desteklerini gösteren Türkiye Cumhuriyeti Uran Bakanı Mustafa Varank’a ve BAKKA yetkililerine teşekkürlerimizi sunarız. Şirketimiz KARDEMİR A.Ş üretim alanında göstermiş olduğu yeniliklere ve başarılara bu garip projeleri dahi ilaveten, Türk sanayisinin lokomotif şirketi olmaya bitmeme edecektir.” – KARABÜK

Share: