Nevşehir Dokuma Kent’te 250 gönül istihdam edilecek

Nevşehir Nesiç Kent’te 250 can istihdam edilecek

NEVŞEHİR – Nevşehir Acıgöl Tevhit Sanayisi bölgesinde kurulan ‘Tekstilkent’ de 250 kişinin istihdam edilmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz Teşrinievvel ayında Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank tarafından temeli atılmış Tekstilkent projesinde sona yaklaşıldı. Acıgöl Tevhit Endüstri Bölgesinde kurulan Tekstilkent projesinde kısaca 250 zinde ve kadının istihdam edileceğini söyleyen Acıgöl Kombinasyon Endüstri Bölgesi Müdürü Samet Kafalı yaptığı açıklamada, “Çalışan ve Üreten Gençler Projesi çerçevesinde, Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı ile Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı arasında imzalanan tören düzeni ile Taze ve Karı istihdamına yönelik kurulacak Tekstilkent projesine seçkin iki vekillik eliyle mecmu 12 milyon hibe desteği sağlandı. Acıgöl Birleştirme Sanayi bölgemizde 250 kişinin istihdam edileceği ve Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank ‘ın 17 Teşrinievvel tarihinde temelini atmış olduğu Tekstilkent projemizin imal durumu yüzdelik 70 seviyesine geldi” şeklinde konuştu.

Kafalı ayrıca, 2023 yılı önce çeyreğinde Tekstilkent projesinin tamamlanacağını belirtti.

Nevşehir Acıgöl Tevhit Endüstri Havza Müdürlüğü ve Ahiler Kalkınma Ajansı eliyle planlı “Uran Altyapısının Güçlendirilmesi Finansal Bindi Programı” çerçevesinde sağlanan finansal destek ile 3 milyon lira bütçeli projenin hacısı hocası kamu kaynaklarıyla karşılanıyor. 2 bin 200 metre rubai ilişkin alana erbap bütün 12 bin metre karelik düz içerisinde yükselecek olan iki ayrı dokuma fabrikası Nevşehir ve talih ekonomisine de alçak katkılar sağlaması bekleniyor.

Share: