Nevşehir Rehberler Odası Kayseri’ye seyahat düzenledi

Nevşehir Seyyah Rehberleri Odası’na merbut rehberler Kayseri’yi gezdi.

Nevşehir ve Kayseri Valiliklerince birleştirme edilen program kapsamında kente gelen rehberler, Kayseri Kalesi’ni, Yoğunburç’u, Kayseri Mahallesi’ni, Talas’ı, Ağırnas ve Kültepe’yi gezerek bilgi aldı.

Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Başkomutan Sarıçam, gazetecilere yaptığı açıklamada, güzeşte hafta Yeşilhisar ilçesi ve Soğanlı Vadisi’ne yolculuk düzenlediklerini anımsattı.

Bu gezide ise kent merkezindeki tarihi mekanları gezdiklerini anlatan Sarıçam, “Tarihi Kayseri Mahallesi ile başlayan bir destinasyon programımız vardı. Sonuç yerine Ağırnas ve Kültepe’yi gezdik. Nevşehirli rehberler kentimize hayran kaldı. Bu programları devam ettireceğiz. Ski sezonu açıldığında Erciyes’e geleceğiz.” diye niteleyerek konuştu.

İl Hars ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun ise site merkezindeki tarihi ve kültürel mekanları tanıtmayı amaçladıklarını söyledi.

Şehrin kip çok medeniyete eş sahipliği yaptığını ifade eden Dursun, “Tığ rehberlerimizden buraya daha çok ziyaretçi getirmelerini, tanıtmalarını istiyoruz.” dedi.

Nevşehir Seyyar Rehberleri Odası Başkanı Özay Öz Saygı üstelik bu zümre faaliyetlere bitmeme edeceklerini belirterek, ulama sağlayıcı kurumlara teşekkürname etti.

Share: