Nikaha eyyam kaldığında Kahramanmaraş’ta depreme yakalanan koşa, Amasya’da dünyaevine girdi

KAHRAMANMARAŞ’ta nikahlarına dar eyyam kala meydana mevrut depremlerde evleri hasar görünce Amasya’ya akrabalarının yanına mevrut Ulvi Kişmiri (27) ile Fatma Çıpa (24), burada acun evine girdi.

Kahramanmaraş’ta nikahlarına sınırlanmış eyyam kaldığında depreme yakalanan Şanlı Yağız ve Fatma Demir, evlerinin hasar görmesi nedeniyle Amasya’nın Suluova ilçesindeki akrabalarının yanına yerleşti. Çiftin nikahlarını bugün Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok kıydı.

Sarsıntı dolayısıyla buruk neşe yaşadığını belirten Yüksek Karaca, “Kahramanmaraş’ta yaşıyoruz. Hareket simultane yegâne bükülmüş hür evimizdeydik. Ailemizde can kaybı namevcut ama arkadaşlarımız, dostlarımız, akrabalarımız hayatını kaybetti. 12 Şubat’a nikah tarihi almıştık. Yer Sarsıntısı olunca nikahımız iptal oldu. Suluova’bile ablam ve eniştem var. Onların yanına, buraya geldik. Nikahımızı de burada kıydık” dedi.

Belediye Reisi Fatih Üçok ise “İlçemize deprem bölgesinden gelen kardeşlerimizin mutluluğunu beraber yaşadık. Bu büyüklüğünde acıklı günlerin ardından insanların hususi anına şahitlik etmek ve nikah akdini fayrap etmek beni üstelik memnun etti. Allah onlara, bizlere ve ülkemize tıpkı daha böyle acılar yaşatmasın, yolları bahtları açık olsun” ifadelerini kullandı.

Share: