Nilüfer’de Doğal Dirim Şenliği

Nilüfer Belediyesi’nin bile katkılarıyla Podyumpark’ta planlı Podyum Tabii Hayat Şenliği’nde, NİLKOOP birlikte ayrımsız stant açarak Nilüfer Bahçe ürünlerini halkla buluşturdu. Mıhlı gıdaların ve sertifikalı uzvi ürünlerin düzlük aldığı şenlikte, Nilüfer Kent Bostanları’nda üretilen bin paket evcil sulp de vatandaşlara ücretsiz dağıtıldı.

Nilüfer, hafta böylece dosdoğru ve organik yapıt üretenler ile tedarikçilerin tüketicilerle buluştuğu Doğal Dirim Şenliği’ne ocak sahipliği yaptı. Nilüfer Belediyesi’nin üstelik destek verdiği Podyum Park’taki şenlikte S.S. Nilüfer Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (NİLKOOP) birlikte aynı sergilik açarak ürünlerini tanıttı. Nilüfer Bostan Komutan noktalarında satışa sunulan ürünlerin vatandaşla buluştuğu etkinlikte Nilüfer Site Bostanları’nda üretilen bin paket yerli çocuk ziyaretçilere ücretsiz adına dağıtıldı.

VATANDAŞLAR İÇİN NİLÜFER BOSTAN ÜRÜNLERİNİ YAKINDAN TANIMA FIRSATI

Nilüfer Belediyesi Kırsal Bölge Danışmanı Arca Atay da stantları konuşma eden vatandaşlara çalışmalar ve ürünler üzerine bilgi verdi. Etkinliğin natürel dirim ve dimdik gıda erişimine basitçe sağlanması namına ehemmiyet taşıdığını tabir eden Atay, ziyaretçilerin Nilüfer Bahçe ürünlerini dahi yakından tanışıklık imkanı bulduklarını belirtti.

EKOŞOV RİTİM GRUBU’NDAN PERFORMANS

İki zaman süren etkinlikte elliden çok sergilik düz alırken, binlerce yayın çeşidi vatandaşla buluştu. Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Sililik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan EKOŞOV Tartım Grubu birlikte şenliğe ayrı aynı hava katarak şovlarıyla ziyaretçileri eğlendirdi. Nilüfer Uray Başbuğ Vekili Rasih Konca birlikte stantları gezerken organizasyona katkı sunan ve emeği geçenlere teşekkür etti. Şenlikte yavru ve yetişkinlere yönelik atölyeler ile organik tarım ve örgensel mahsulat konusunda söyleşiler üstelik düzenlendi.

Share: