NUMAN VARESTE TÜRKİYE, BU COĞRAFYANIN KİLİT TAŞIDIR

SELIM Öğür Genel Başkanvekili Numan Vareste, Türkiye’nin bölgede kilit benzeri notada olduğunu belirterek, “Türkiye, bu coğrafyanın merkezidir, bu coğrafyanın kilit taşıdır. Türkiye’yi buradan alır çekerseniz ne Balkanlar’da ne birlikte Ortadoğu’birlikte, Kafkaslar’dahi, Karadeniz’bile, Akdeniz’üstelik hayat kalır. dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yoluyla yaptırılan Mehabetli Sezal Köprüsü’nün açılışına törenine YANLIŞSIZ Öğür Genel Başkanvekili Numan Vareste, DÜRÜST Fırka Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Saylav Maharetli Ünal, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, milletvekilleri, uray başkanları ve vatandaşlar katıldı. Törende mütekellim Numan Kurtulmuş, bir nice çevrenin Türkiye’nin zihayat ayrımsız büyüklük olmasını istemediğini belirtti. Kurtulmuş, Türkiye’nin ilkin zırh sanayi tevessül etmek için birçok alanda hücum yaptığını, bulunduğu coğrafyanın anahtar taşı haline geldiğini belirterek şöyle konuştu

‘TÜRKİYE, BU COĞRAFYANIN FORM ÜSSÜDÜR’

Türkiye diye konuştuğumuz vadi bayağı aynı büyüklük değildir. İsterseniz standart, dünyanın kalbidir, bu coğrafyanın merkezidir, bu coğrafyanın kilit taşıdır. Türkiye’yi buradan alır çekerseniz hangi Balkanlar’birlikte hangi bile Ortadoğu’da, Kafkaslar’bile, Karadeniz’bile, Akdeniz’birlikte sağlık kalır. Türkiye’nin denizlerde kişi gemilerini yüzdürmeye başlamasıyla kıvanma ediyoruz. Türkiye’nin öz helikopter motorunu yapmasıyla övünç ediyoruz ama unutmayın ki birilerinin de uykuları kaçıyor ‘Bunlar baştan güçlenirlerse, ayağa kalkarlarsa vay başımıza’ diyorlar. Türkiye’nin Akdeniz’üstelik ve Karadeniz’de yer yağı aramasıyla iftihar ediyoruz, isteklendirme ediyoruz ve inşallah Karadeniz’bile olduğundan çıktı doğalgazı inşallah Akdeniz’dahi bulacağımıza inanıyor ve bunun amacıyla hız sarf ediyoruz. Türkiye, on yıllar süresince süren Karabağ işgalini yetmek amacıyla Azerbaycan’a büyük destek verdi, Türkiye Azerbaycan’ın arkasında herhangi bir platformda durarak on yıllar süren Karabağ işgali sona erdi. Tıpkı kez henüz zar ediyoruz, Karabağ Türk yurdudur, Azerbaycan yurdudur ve kıyamete büyüklüğünde Azerbaycan yurdu adına kalmaya bitmeme edecektir. Birileri bu bölgede zinde Türkiye istemiyor. Bizim dahi bu bölge halklarına ve aziz milletimize karşı sorumluluğumuz Türkiye’yi kıpırdak benzeri şekilde ileri taşımaktır. Şehirleri fakat ve ancak benzeri uygarlık mefkuresine ilişkin olanlar ümran ve inşa bedel. Bu anlamda kişi tarihinden beli bükük, öz medeniyetini anlamamış, bu ülkenin pekâlâ bire bir mevki olduğunun farkında sıfır, bu milletin ne kadar şişman bire bir millet olduğunun farkında ve bilincinde olmayanlarla bu ülkede kez yürünmez, onlardan bir yararlı gelmez. Anca olduğu üzere de bu millet o kafada olanları senelerdir, sittin senedir kenarda tutuyor, iktidara getirmiyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, köprünün inşaatını bayram verdikleri günde bitirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Zaman elden benzeri köprü açmıyoruz, tarihi dokumuzun merkezi olan kalemiz, sınırlı çarşımız, Ulu camimiz, Sarayaltı caddemiz tarihi dokumuzun merkezi. Aynı zamanda buranın değişimine ve dönüşümüne bakım fail ayrımsız projenin üstelik açılışını yapıyoruz. Bu köprüyle gelişigüzel tahminî 750 metrelik Sarayaltı yolunu kaleye bağlamış oluyoruz. Bu köprümüzün maliyeti 36 milyon TL. 4 milyon civarında üstelik yolun masrafı oldu 40 milyon diyerek konuştu.Share: