NUMAN VARESTE: TÜRKİYE, BU COĞRAFYANIN KİLİT TAŞIDIR

YANLIŞSIZ Tümen Umumi Başkanvekili Numan Vareste, Kahramanmaraş’taki programının arkası sıra Adıyaman’a geçti. SELIM Tümen Umumi Başkanvekili Vareste’u DOĞRU Öğür Adıyaman Saylav Ahmet Aydınlık, Halil Fırat, Adıyaman Belediye Reisi Dr. Süleyman Kılın ve partililer karşıladı. Vareste, önceki kendisine Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar’ı müzakere ederek itibar defterini imzaladı. Il ziyareti sonrası Vareste, Adıyaman Şehremini Dr. Süleyman Kılınç’ı görüşme ederek icraat için hikmet aldı. Kurtulmuş, daha sonradan DOĞRU Fırka Adıyaman Gençlik Kolları marifetiyle Türkiye Petrolleri’nde düzenlenen ‘Cahillik Buluşmaları’na katıldı.

Burada gençlerle aynı araya gelerek soruları yanıtlayan Kurtulmuş, “3 devir önce Cumhurbaşkanımız 250 bin toplumsal göz projesini açıkladı mı? Açıkladı. 100 bin yer üstelik zorlu tıpkı şeydir. Zaman ki rakamı bilmiyorum amma acemi ölçü 880 bin civarında referans olmuş, 250 bin aile için demin tabiatıyla ki tehalüf bundan dert duyabilir bunu anlarım. Eleştirebilir der kim; şurası böyle yapsaydınız biz olsak şöyle daha ongun yaparız der buraya kadar eyvallah ama edepsizce Türkiye’nin ikinci partisinin umumi başkanı Kılıçdaroğlu kalkıyor zaman gördünüz toplumsal medya hesapları üzerinden cumhurbaşkanımızın lasmanını yapmış olduğu bu 250 bin konutluk projenin beyefendi kalkıyor hangi diyor? Buradan elbette Erdoğan paraları toplayacaksın bunla partinin seçme kampanyasının finanse edeceksin. Böylesine iri tıpkısı yalana ben hangi diyeyim? Düzem bakımından arz üst nokta bu. Teşekkürname ederiz, tebrik kartı ederiz bu kadar insanı eş sahibi olma imkanına kavuşturuyorsunuz ve bu kadar insana ocak sahibi olma imkanı hayallerini gerçekleştirme ümidi veriyorsunuz dese büyüyecek. Amma buradan ayrımsız hile üretiyor ve zannediyor kim; bu yalana insanlar kanacak” dedi.

‘TÜRKİYE’Yİ TACİZ ETMEK YUNANİSTAN’IN HADDİ DEĞİLDİR’

Yunanistan’ı uyararak, bu muazzez millet namına cebin yapılan haksızlıklara katiyen sabır edemeyeceğini belirten Vareste, “Yunanistan’a tavsiyemiz arada bir komşuluk hukukumuz var kaba karadan hem denizden komşumuz. Yunanistan’a tavsiyemiz şudur. Bu aziz milleti unutmayın. Bu ermiş kavim kendisine karşı yapılan haksızlıklara asla dayanma etmez ve Türkiye’nin köşeye sıkıştırılmasına izin etmez. Bu anlamda ona buna güvenerek haddinizi aşan işlerin içine girmeyin. Türkiye’yi taciz etmek Yunanistan’ın haddi değildir. Vekalet bir vakitler yıldırı örgütleri üzerinden yapılıyordu, demin bakir ayrımsız dönemi başlatılıyorlar. Vekil devletler almak az buçuk çetin evet amma devletleri sanki kendi vekilleriymiş kabilinden kullanarak öz güçlerini artırmaya çalışıyorlar. Yunanistan’a tavsiyemiz buna maşa olmasınlar. Biz Türkiye ve Yunanistan yerine düet masada rastgele çeşit görüşmeyi yaparız. Anlaşamadığımız konular olur amma anlaştığımız konularda dahi açıklık ikmal ederiz. Zinhar üçüncü ülkelerin dediklerine kanarak Türkiye ile tıpkısı antagonizm ya dahi Türkiye ile tıpkı rekabet ilişkisine girmesinler” diye niteleyerek konuştu.

‘BÜTÜN DÜNYA EKONOMİLERİ BÜYÜK BİR TÜRBÜLANSIN İÇERİSİNDEDİR’

Tüm dünyanın hesaplı müşkülat içerisinde olduğunu ve Türkiye’nin ise olumlu adımlarla ilerlediğini belirten Vareste, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Edisyon bir süreç. Takkadak Türkiye değil, bilcümle dünya ekonomileri şişman bir türbülansın içerisindedir. Detaylı yıllardır para şişkinliği lafını unutmuş ülkelerde dahi çok efdal enflasyonların ortaya çıktığını görüyoruz. İnşallah Türkiye bunu atlatacaktır. Dayanışmayla, akılla, ferasetle ve inşallah üreterek ruhlu nazik Türkiye kendisine bu süreci atlatacağımızı beklenti ediyorum. Tabiatıyla kim; vatandaşlarımıza şu çağ biter, zaman biter, şu kamer biter diyerek çağ vermenin akilane olmadığı kanaatindeyim. Amma hareket olumlu yöndedir. Türkiye ekonomisinin toparlanma süreci içerisine girdiğini görüyoruz. Yollarda ürettiğimiz ürünlerin kamyonlarla, TIR’larla taşındığını fabrikaların boyuna çalıştığını bunu söyleyince çok bozuluyorlar. Tevhit endüstri bölgelerimizin yetmediğini görüyoruz, ben nerdeyse gelişigüzel hafta 2-3 kente gidiyorum, Adıyaman’dahi dahi kombinasyon uran bölgesi yetmiyor. Adıyaman’ın birlikte bakir bire bir organize sanayi bölgesine ihtiyacı var. Bu hangi demektir kim Adıyaman çıktı gidermek istiyor. Allah’ın izniyle bu istikamette yürüyeceğiz.”Share: