Oğlu ve gelinini ziyarete gitti depreme yakalandı

Oğlu ve gelinini ziyarete gitti depreme yakalandı

Enkazdan 12 saat sonradan kurtarılan Zeynep Izdırap:

“Asıl ve babasını kaybeden torunuma kaynaşmak istiyorum”

KIRŞEHİR – Türkiye’yi kanun boğan ve 11 ilde mahsus depreme ziyarete gittiği oğlunun evinde yakalanan 55 yaşındaki Zeynep Izdırap yaşadıklarını İhlas Vukuf Ajansına anlattı.

Kırşehir Terbiye Araştırma Hastanesi ortopedi bölümünde tedavi gören Keskin, Kahramanmaraş’ta meydana mevrut depremde Hatay’üstelik oğlunu ve gelinini kaybetmenin acısını yaşıyor. Hayata tutunmasını sağlayan torununa kavuşacağı haset ise özlemle bekliyor. Depremde Hatay’birlikte kaldığı habbe enkazı altında 12 saat sonradan güç tutunan Zeynep Incitici, oğlu Başkumandan ve eşi Gayrı Şiddetli’i depremde kaybettiğini torununun ise tıpkısı ayağının olmadığını söyledi. Yaşadıklarını ve o tarifsiz acıyı anlatan Şiddetli; “Ciğerim yanıyor. Hatay’da oğlumun yanı sıra eşkal torunuma bakacaktım. Depremden 15 periyot önceki oğlumun yanına gitmiştim. Oğlum ‘yer sarsıntısı oluyor’ dedi, üstümüzü giyindik telefonumu aldım antrede kaldığımızı biliyorum. Ayağımın altının kaydığını hissettim. Ben ve torunumun sesi vardı ama oğlum ve gelinimin sesini duymadım. Enkaz altındayken AFAD geldi ‘beni değil kuzumu kurtarın’ dedim” dedi.

“Celal olmazsa bu budun gayrimümkün”

Çöküntü altından çıkarıldıktan sonra yaşadıklarını aktaran ve ‘devlet yoktu’ diyenlere birlikte yanıt veren Dokunaklı; “Orada bulunanlara bire bir öz demiyorum, Tanrı razı olsun. Onlar bile enkaz altından çıkarıldıktan sonra adamakıllı baktı. 4 kat ameliyat geçirdim. Çap olmazsa bu ulus gayrimümkün” diye konuştu.

Türkiye’ye yasa boğan ve 11 ilde etkin olan hareket sonrası Kırşehir’e muhtelif yerlerinden yaralanan 70 depremzede getirildi. Yaralılar geçmiş müdahalelerinin arkası sıra servislerde otama altına makbuz. Depremzedelerin ana ihtiyaçları ise Kırşehir Valiliği koordinesinde sağlanıyor

Share: