Okullar arası kayak şampiyonası Gaye Dağı’nda yapıldı

Kütahya Okullar arası ski şampiyonası Hedef Dağı Termal Kayak Merkezi’nde düzenlendi.

Kütahya Valiliği, Kütahya Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü, Gediz Kaymakamlığı, Gediz Belediye Başkanlığı, Gediz Toyluk ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen Okullar arası İl Şampiyonasına 30 sportmen katıldı.

Kayak Şampiyonasında Kahraman Disiplini, Snowboard, Kuzey Disiplini görünmek amacıyla 3 farklı grupta Minikler, Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde sporcular zamana alın yarıştı.

Yarışmalar sonunda dereceye girenler üzere ödül töreni düzenlendi. Törene Gediz Kaymakamı Melik Parafin ile protokol üyeleri ve sporcuların aileleri katıldı.

Erek Dağı’nda kayak sporunun herhangi bir sabık bölüm geliştiğini rapor fail Gediz Cahillik ve Spor İlçe Müdürü Muhammed Yara, “Bugün 30’a andıran sporcumuz yarışmalara katıldı. Dereceye giren sporcularımız Erzurum İlinde yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında Kütahya’yı baziçe edecekler. Sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

Şampiyonada bir numara olan sporcular 28-31 Mart tarihlerinde Erzurum’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılarak Kütahya’yı katakulli edecekler. – KÜTAHYA

Share: