Olukta filizlenen ağaçlar şaşkınlığa sebep oldu

Olukta filizlenen ağaçlar şaşkınlığa bozukluk oldu

Sivas’ın Gemerek ilçesinde aynı apartmanın yağmurluk oluğunda bizatihi filizlenen kavak ve söğüt ağaçları şaşkınlığa sebep oldu

SİVAS – Sivas’ın Gemerek ilçesinde ayrımsız apartmanın empermeabl oluğunda bizatihi filizlenen kavak ve söğüt ağaçları şaşkınlığa illet oldu.

Sivas’ın Gemerek ilçesinde görenlerin sangılık yaşadığı tıpkı görüngü yaşandı. Yenidoğan Mahallesi Cami Sokak üzerinde mevcut 2 katlı apartmanın yağmur oluğu kısmında kavak ve söğüt ağaçları filizlendi. Ağaçların birlikte gâh toy nebatat büyüdü. Kendiliğinden filizlenen dikme ve bitkileri görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Mahalle sakinlerinden Çap Kovalı, filizlenen ağaçları hasbelkader ayırt ettiğini söyleyerek, “Ben yıllardır burada dükkan işletiyorum. Bu sokakta oturuyorum. Epey antlaşma gidip geldim. Şu enteresan olayı görmedim. Dikkatlice baktığımda çatı oluğunda servi ve söğüt ağacının filizlendiğini gördüm. Yapı oluğu gelişigüzel yerey onun yetişebileceği değme tadımlık bulunmayan. Cenabı Tanrı onu orada canlandırmış. Bu yoldan 40 yıldır gidip geliyorum tek ayırt etmedim ama bugün bire bir kuşun dikkatimi çekmesi konusunda baktım domates dalı falan zannettim ama değilmiş. Bildiğimiz bahçede yetişen kavak ağacı bire bir zamanda söğüt dalı. Orada yeşermiş. Verince Mevla’m seçme yerde veriyor” dedi.

Share: