ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri hanende Gülşen’in ifadelerini kınadı

Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak’ta, şarkıcı Gülşen’in önder dil cambazı okulları ve mensuplarına yönelik ifadelerine aksülamel gösterildi.

Sakarya’da Orhan Cami uğrunda düzenlenen matbuat açıklamasında ekip hesabına mütekellim Sakarya İmam Hatipliler Derneği Başkanı Yahya Bakır, mortocu hatip okullarının, eğitim bilimi hayatına zenginlik katan ve özgün aynı terbiye modeli kendisine geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştiren kurumlar olduğunu söyledi.

Bakır, mortocu dil cambazı okulu mezunları ve mensupları adına farklı meslek türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere yönelik seçkin tür ayrıştırıcı yaklaşımı kötü ve bunaltıcı gördüklerini belirterek, “Gülşen isimli bire bir şahsın konser sırasında mortocu dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere müteveccih bed suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu açık amaç ve düşmanlığa gönderme etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına, ayrımsız zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu kötü ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine aynıyla reddetme ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Zonguldak

Zonguldak Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriya Uçan, kent merkezindeki Madenci Anıtı önünde yaptığı açıklamada, mortocu dil cambazı okullarının, ülkenin gelişmesine katkı sunan, milli bağlantı ve beraberliği önceleyen, toplumda görelik, çekinmek ve hoşgörü ikliminin oluşmasına katkıları olan yetişek kurumları olduğunu söyledi.

Uçan, mortocu hatip okullarının temas nev siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını vurgulayarak, “Fakat kimi vakit zat çıkarları üzere suni gündem ihdas etmek talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, taşlama ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran güçsüz kişiliklere dahi üzülerek şahit oluyoruz.” dedi.

Şarkıcı Gülşen’i ifadeleri zımnında kınadıklarını dile getirerek, bunu sineye çekmeyeceklerini ve ünsiyet önünde hesap soracaklarını kaydetti.

Kocaeli

Kocaeli’bile adliye önünde toplanan katılımcılar adına konuşan Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Uca Küçükkeskin, önder dil cambazı okulu mezunları ve mensupları olarak farklı ekol türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere müteveccih herhangi bir tip ayrıştırıcı yaklaşımı kötü ve sakil gördüklerini söyledi.

İmam hatip okullarının rastgele nev siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını belirten Küçükkeskin, imam dil cambazı okullarına ve mensuplarına müteveccih bu saygısızlığı hovarda kınadıklarını sözlerine ekledi.

Karabük

Karabük Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hasan Yıldırım, yaptığı bağlanmış açıklamada, mortocu hatip okullarının Türkiye’nin yetişek hayatına zenginlik katan ve ibdai tıpkı eğitim modeli olarak geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştirdiğini bildirdi.

İmam hatip okullarının Türkiye’nin gelişmesine ulama sunan, milli ilişki ve beraberliği önceleyen, toplumda birlik, ocumak ve müsamaha ikliminin oluşmasına katkıları olan eğitim kurumları olduğuna belen fail Sebep, şöyle bitmeme etti:

“Fakat arada bir öz çıkarları amacıyla müstear gündem inşa etmek talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran beli bükük kişiliklere bile üzülerek şahit oluyoruz. Gülşen isimli tıpkısı şahsın konser sırasında mortocu hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere müteveccih tuhaf itham ve iftiralarda bulunması toplumu hüveyda maksat ve düşmanlığa gönderme etmektir. Kişi hakkında hukuki prosedür yapılması üzere yanlışlık duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.”

Bolu

Bolu Adliyesi uğrunda toplanan Bolu Alemdar İmam Hatipliler Derneği (BÖLİMDER) üyeleri hesabına mütekellim derneğin başkanı Hüseyin Altındağ, şarkıcı Gülşen’in artist kimliğinin altına sığınarak hadsizce konuşmalar yaparak önder hatiplileri karalayama çalıştığını ifade etti.

Altındağ, Gülşen’in konuşmalarına karşı Türkiye’nin 81 ilinde kâin mortocu hatipliler dernekleri olarak senkronik basın açıklaması yapma ve Gülşen üzerine yanlışlık bulunma kararı aldıklarını belirtti.

İmam hatip liselerinin başarısının son yıllarda çabucacık arttığına dikkati calip Altındağ, “İmam hatipliler bu ülkeye tek yezitlik etmedi. Terör örgütleriyle aynı olmadı. FETÖ kapsamında hiçbir ahit bir şeyin altına girmedi. Alnının akıyla yürümeye bitmeme ediyor. Bu toplumun, camianın, ümmetin imam hatip liselerinden yetişen nesillere çok ihtiyacı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Düzce

Düzce Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkan Yardımcısı Fatih Yıldırım, toplum örgütü binasında gerçekleştirilen matbuat açıklamasında, mortocu hatip okullarında okuyan öğrencilerine yönelik herhangi bir makule ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve yoğun bulduklarını belirterek, şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadıklarını ifade etti.

Öte yandan ayrımlı illerdeki toplum örgütü üyeleri, konuyla ilgilendiren cürüm duyurusunda bulundu.Share: