Önder kesim toplantısı Adıyaman’da yapıldı

Öncü İmam Hatipler Derneği (Alemdar) Mıntıka toplantısı Adıyaman’birlikte gerçekleştirildi.

Adıyaman İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği (Adimder) aile sahipliğinde gerçekleşen bölge toplantısı TOBB Kız İmam Hatip Lisesi salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Malatya, Mardin ve Elazığ diyar ve kaza temsilcileri, umumi heyet üyeleri ile umumi merkezinden yöneticiler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını eden Adimder Adıyaman İl Başkanı Ebubekir Turmaz, “Koca benzeri faydalı yarışında düzlük düz bu ayrıcalı misafirleri ilimizde ağırlamanın akıllıca gururunu yaşıyoruz. Alelhusus pandemi döneminde eğitimin zıt etkilerinin azaltılması adına Alemdar’imizin katkıları ile ilimizdeki bilcümle İmam Hatip Okulu öğrencilerine hamur betik desteği ile imkanlar dahilinde ara sıra okullara katalog kurulumunda destekleri amacıyla genel merkezimize teşekkür ederiz” dedi.

Toplantıya Avangart İmam Hatipler Derneği umumi başbuğ yardımcısı Muhammed Taha Tavman riyaset etti. Tavman, İmam Dil Cambazı Okullarının sayıları, başarıları üzerine bilgelik vererek yükselen muvaffakiyet grafiğinin gururunu duyduklarını söyledi.

Toplantının ikinci aşamasında mülk temsilcilerinin faaliyetleri, sorunlara karşı ürettikleri çözümler, analiz ve değerlendirmeler çalıştay üstelik dile getirildi. – ADIYAMAN

Share: