Onikişubat’ta yaz kursları sona erdi

Onikişubat Belediyesi, alanında uzman öğreticilerinin katılımıyla başlatılan bağlama, gitar, kılık ve İngilizce kabilinden sanatsal ve ferdî iş branşlarındaki yaz kurslarını tamamladı.

Şehit Serkan Yılmayan Vukuf ve Kültür Evi’nde planlı kapanış törenine Komutan Hanefi Mahçiçek üstelik katılarak, öğrenciler ve velileriyle ayrımsız araya geldi. Bağlama ve gitar kurslarına katılan öğrenciler, öğrendiklerini etkin performansla gösterirken, foto kursu öğrencileri bile açtıkları sergiyle ayn doldurdu.

Veli ve öğrencilere seslenen Başbuğ Mahçiçek, “Bu ülkenin ve hepimizin geleceği olan çocuklarımızın henüz mebzul yetişmesi, elan aydınlık ve bu ülkenin değerlerine henüz aşkın eş çıkan tıpkı evlat olması için gayret ediyoruz. Doğrusu müzik de çok yüce bire bir değerimiz. Çocuklarımızın duygularını imar etmek, onların zihni gelişimlerine daha çok ayar tavlandırmak ve daha dahi önemlisi dokunaklı alışkanlıklardan korunmasını hatırlamak yerine bu kursları önemsiyoruz. Çocuklarımızın çokça fazla dikkat etmemiz lazım. Kimlerle geziyor, kimlerle hangi yapıyor, hangi üzere alışkanlıkları var bunlara dikkat etmemiz geçişsiz. Bizim ve bu ülkenin geleceği bu çocuklarımız” dedi.

Kurslarla birlikte çocukların incitici alışkanlıklardan bile uzak kaldığına vurgu yapan Başkan Mahçiçek, velilere uyarılarda bulanarak, “Çocuklarımızı o üzücü alışkanlıklardan yetişmek amacıyla bizim kültürümüzü bile barındıran, yetişek muhtevalı bu kurslara sevk etmeliyiz. Dolayısıyla velilerimizi anımsatmak istiyorum. Alelhusus eş kardeşlerim, seçme şeyi bırakalım, çocuklarımıza eş çıkalım. Dünyadaki işlerin kâffesi sağlık masraf ama çocuklarımız arkamızdan tıpkı Fatiha okursa bize kalacak olan odur. Maalesef biz dünyaya dalıyoruz, çocuklarımızı unutuyoruz. bu kabil yanlışlıkları bütün birlikte düzelteceğiz. Belediye adına bizler birlikte, sizler de bütün alay malay himmet edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Üniversite hazırlık kurslarının yeniden başlayacağı müjdesini birlikte veren Komutan Mahçiçek, şunları kaydetti:

“Mümasil aynı zamanda lise çağındaki çocuklarımız amacıyla Hikmet ve Firez Evlerimizde Darülfünun Tedbir Kursları açacağız. Tamamen ücretsiz şekilde yavrularımız üniversiteye hazırlanacak. Biz tıpkı okazyon eşitliği hatırlamak istiyoruz. Parası olan dershaneye gidebiliyor ama sıfır gidemiyor. Bari gidemeyenlere şehremaneti kendisine imkan sağlamamız geçişsiz. Kayıtlarımız başlayacak, gerekseme sahibi ailelerimizin çocuklarını dershanelerimize yönlendirelim. Bizim kurslarımız o dünyalık sunulan kurslardan de eksik değil bunu de bilin. Bu seneki başarı oranımız yüzdelik 83. Seçme hizmette çocuklarımızın yanındayız. Ayrıca ilkokul 2’nci sınıftan itibaren 80 binden çok kitap algı öğrencilerimize dağıtacağız. Bu ülkenin çocuklarını ferah yetiştirebilirsek İnşallah, ülkemizin geleceği haddinden fazla henüz iyi olacaktır. Bunları unutmayalım, çocuklarımıza eş çıkalım. Okumaları üzere himmet edelim, kız-erkek ayrımı dahi banko yapmayalım. Tanrı zenginlik verdiği sürece çocuklarımızın daha gani yetişmesi amacıyla elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” – KAHRAMANMARAŞ

Share: