Osmangazi Umum Eğitimi Merkezince 1 yılda 162 bin kursiyere yetişek verildi

Osmangazi El Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Köse, son aynı yılda 751 farklı branşta 3 bin 729 ağırşak açarak 162 bin vatandaşa ulaştıklarını bildirdi.

Köse, gazetecilere yaptığı açıklamada, hat olarak Türk Berat ve Marka Kurumu verilerinde 2022 yılının enleri ortada kayran aldıklarını ve kayda ayar kâin değerlerin hepyek tescillenmeye başladığını aktardı.

Daha evvel çabucak terzilik dolma yapılan yerler adına bildik halk eğitimi merkezlerinin bundan sonra kışır değiştirdiğini belirten Köse, şunları kaydetti:

“Merkezler, aşina parçalanmamış algıları tek biricik yıkmakta ve ilişkin olması müstelzim yere güvenli adımlarla ilerlemektedir. Şu an ülkemizdeki 999 el eğitimi merkezinin temas biri bu değişimin öncüsü ve bitmeme ettiricisidir. Osmangazi El Eğitimi Merkezi adına İl ve İlçe Milli Yetişek Müdürlüğümüzün bile direktifleriyle sonuç 3 yıldır sivil sosyete örgütleriyle, her kabil işletmelerle, kültür, turizm, konuşma, spor, rastgele soy yetişek kurumlarıyla, ekincilik, sanayi, hizmet sektörleriyle kısacası halkımızın iştigal ettiği değme soy sektörle bir araya gelerek, büyük bir keyifle hangi yaptığımızı ve neler yapacağımızı anlattık, anlatıyoruz. Onların taleplerini alarak, kuruntu ve önerilerini dinleyip harekete geçirerek, topluluk el eğitimi merkezimize yönelmeye başladı. Dolayısıyla Bursa’mızda bu değişimin öncülüğünü başlatan merkezlerimizden birisi bile Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi yerine tığ olduk.”

Köse, sonuç aynı yılda bu çalışmaları neticesinde, 73 alanın 53’ünde, 751 farklı branşta 3 bin 729 kurs açarak 162 bin 521 vatandaşa ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını tabir etti.

Share: