Otomobiliyle tramvay hattında ilerleyici güdücü sersemlik yarattı

Samsun’un Atakum ilçesinde tramvay hattına giren kadın sürücü çevrede şaşkınlığa sebep oldu.

Körfez İstasyon durağında hemzeminden tramvay hattına giren plakası henüz belirlenemeyen otomobilin karı sürücüsü, görevliler eliyle kontrollü şekilde bire bir ahir durak olan Pelitköy istasyonundaki hemzemin geçitten çıkarıldı. Bu tam durakta tramvay bekleyen vatandaşlar ise şaşkınlık yaşadı.

Otomobil sürücüsünün tramvay yoluna yanlışlıkla girdiği ve peşi sıra tramvay gelmesi sonucu ferasetsiz dönemediği üzere çevresi korkuluklarla bağlı hattan çıkamayınca görevlilerin yardımıyla hattan çıkarıldığı öğrenildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ Umumi Müdürü Gökhan Beler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, konunun adli mercilere yansıdığını söyledi.

Tramvay hemzemin geçitlerinde yayalara ve sürücülere daha titiz olmaları gerektiği uyarısında mevcut Beler, “Olayda eş sürücünün ifadesinde bilmeyerek tramvay hattına girdiğini öğrendik. Hemzemin geçitlerde rastgele devir daha tetik olunmalı. Tramvay hattı üzerindeki hemzemin geçitlerde yayaların ve sürücülerin dikkatini arttırması gerekli. Biz kamu eşkal üzerindeki kavşaklarda tensikat yaptık ve çabukluk limitlerini de düşürdük.” diye konuştu.

Share: