Özel hastanede kaydedilen görüntülere ilgili 9 kuşkulu adliyede

İstanbul’da özel tıpkısı hastanedeki esenlik çalışanlarının, buğulanmış hastaya ateş muamelede bulunduğu görüntülerle ait adliyeye atıf edilen 9 kişiden 4’ü tutuklanmaları talebiyle hakimliğe gönderildi.

İçerenköy Bayındır Hastanesinde gösterişli bakımda yatan nemli bire bir kadının yüzüne hastane görevlilerince servet konularak korkutulduğu ve hastaya alın aşağılayıcı davranışlarda bulunulduğunu gösteren videonun toplumsal medya ve kâh bilgi sitelerinde gündeme gelmesinin ardından soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında olayla ilgili 7’si İstanbul, biri Samsun ve diğeri dahi Bursa’da kalkmak için 9 yabansı gözaltına alındı.

Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından Rum Türe Sarayına atıf edildi.

Savcılık vasıtasıyla ifadeleri alınan şüphelilerden 2’si erkin bırakıldı. Nemli hastanın konusunda dünyalık koyan Ali E’nin bile aralarında bulunduğu 4 çirkin ise “işkence” ve “vücut itibarıyla kendini savunamayacak durumda olan kişiye eziyet” suçundan tutuklanma talebiyle hakimliğe gönderme edildi. 3 şüpheli üstelik aynı suçlardan haklarında adli taharri hükümleri uygulanması talebiyle hakimliğe gönderildi.

Şüphelilerin hazar ukubet hakimliğindeki işlemleri sürüyor.

Bu arada, hastanede görüntüsü çekilen yaşlı kadının olaydan 4-5 kamer sonra hayatını kaybettiği, benzeri üvey oğlunun olduğu öğrenildi.

Share: