Özlü “Bugünü, iri tıpkısı gururla kutluyoruz”

Düzce Belediye Reisi Dr. Faruk Özlü, “Gazi Mustafa Eksiksizlik’in liderliğinde eşi tıpkı olmayan bir halas mücadelesinin ardından kurulan Cumhuriyetimizin 99’ncu yılını büyük bire bir gelgel, mutluluk ve heyecanla kutluyoruz” dedi.

Başkan Faruk Özlü, Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajında, 29 Ekim tarihinin, bağımsızlığını iktisap önünde senelerce mücadele veren ve yekpare imkansızlıklara rağmen mücadelesinden vazgeçmeyerek destani ayrımsız utku kazanan Türk milletinin özgürlüğüne olan tutkusunun yoğun tezahürü olduğunu söyledi.

Başkan Özlü, mesajında, şu ifadeleri kullandı; “29 Teşrinievvel, Gazi Mustafa Eksiksizlik’in liderliğinde eşi bire bir olmayan bire bir kurtuluş mücadelesinin arkası sıra kurulan Cumhuriyetimizin 99’ncu yılını iri ayrımsız alım, bahtiyarlık ve heyecanla kutluyoruz. Zaman, sözün millette olduğunun tükenmez imzası, Türk milletinin bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğinin dünyaya ilanı niteliğindedir. 99 yıldır bu minvalde ilerleyişini sürdüren ülkemiz, zaman, ekonomisi, aktif demokrasisi, Cumhuriyetin kazanımlarıyla birlikte dünyanın yükselen güçleri arasında yerini almakta, mazlum ve mağdurların hamiliğini sürdürmektedir. Bu açacak ile şişman mücadeleler sonucunda kazanılmış Cumhuriyetimizin 99’ncu yılının balaban bire bir kasırga ile kutlanmasını dilek ediyor, başta Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve zırh arkadaşları başlamak için İstiklal Savaşımızın tam kahramanlarını yağmur ve minnetle anıyor, milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını bildirme dostça dileklerimle kutluyorum.” – DÜZCE

Share: