Pakistan’a yardım malzemesi taşıyan beşinci “İyilik Treni” törenle uğurlandı

Facia ve Ivedi Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda bire bir araya mevrut sivil sosyete kuruluşlarının desteğiyle hazırlanan insani yardım malzemelerini baskın felaketinin yaşandığı Pakistan’a ulaştıracak beşinci “İyilik Treni” Mersin Ağacı’den yola çıktı.

Pakistan halkının yaralarını örtmek amacıyla azık ve hıfzıssıhha malzemelerinden oluşan insani yardımla yola çıkacak beşinci “İyilik Treni” amacıyla Mersin’in Tarsus ilçesindeki Yenice Geri Hizmet Müdürlüğü önünde tören düzenlendi.

Törene, Sazak Valisi Ali Hamza Pehlivan, İl Inanma Müdürü Mehmet Aslan, Tarsus Kaymakamı Ölçü Sertel Otcu, İl Güllabi Komutanı Tugay Soylu Çarıkcıoğlu, ayrıksı protokol üyeleri ve ilgililer katıldı.

Vali Pehlivan, törende, bacanak ve cömert büyüklük Pakistan’da çok iri sel afetlerinin yaşandığını anımsattı.

Bu afetlerinin hasarların iri olduğunu dile getiren Güreşçi, bu kapsamda Türkiye’den Pakistan’a insani yardım kampanyasının başlatıldığını aktardı.

Trende düzlük düzlük yardımların miktarıyla ait bilgi veren Pehlivan, “Mersin Ağacı, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Hatay, Kilis, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adıyaman, Kayseri, Burdur, Isparta, Antalya, Karaman, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Malatya’da toplanan yardımlar bu trenle Pakistan’a kere matlup. 633 titrem 703 kilogramdan oluşan 40 bin 98 besin ve hıfzıssıhha kolisiyle un paketini 28 vagonla Çap Demiryollarına ilgili trenimizle uğurluyoruz.” diye konuştu.

Güreşçi, arkalama malzemeleriyle gelişigüzel dualarını ve gani dileklerini de gönderdiklerini belirterek, şimdilerde teavün ve dayanışmanın koskocaman olduğunu söyledi.

“İyilik Treni”, daha bilahare dualarla Pakistan’a uğurlandı.Share: