Pamukören’de şüheda için keşkek hayrı düzenlendi

Pamukören’da şüheda amacıyla keşkek hayrı düzenlendi

AYDIN – Vazıh’ın Kuyucak ilçesinde Kuyucak Belediyesi ve Pamukören Mahallesi halkının katkılarıyla 18 Mart Şüheda Haset ve Çanakkale Zaferi anısına 23. faydalı yemeği çetin katılımla gerçekleştirildi.

Pamukören Sınırlı Münasebet Yeri’nde Kuyucak Belediyesi tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Haset nedeniyle 15 bin nefis keşkek hayrı gerçekleştirildi. Türkiye’yi etraflıca sarsan sarsıntı ve baskın felaketleri nedeniyle bu yıl sade aynı etkinlik düzenlendi. Seslendirdikleri marşlar ve gösterileri ile hem Çanakkale Savaşındaki ruhu canlandıran hem bile tarihi esintileri vatandaşlara sunan mehter ekibi bu sefer gösteri yapmadı. Etkinlik çerçevesinde planlı keşkek hayrına katılan binlerce hayat şehitler, depremzedeler ve başat mağdurları için yakarış etti.

“23 yıldır geleneksel halde sürüyor”

23 yıldır 18 Mart Çanakkale Şehitlerini ihtifal programı çerçevesinde keşkek hayrı gerçekleştirdiklerini belirten Kuyucak Şehremaneti sakat Başkanı ve AK Öğür Vazıh Mebus Namzet Adayı Kavi Ertürk, “23 yıldan beri devam fail bu Mevlid-i Şerifli keşkek hayrımızı ayrımsız sefer henüz gerçekleştirdik. Bilcümle şehitlerimizin ruhu şad olsun. Onlar amacıyla hangi yapsak azdır. Onlar bu vatanı bizlere birey ettiler. Katılan herkese teşekkürname ediyorum. Bu milli benzeri ruhtur. Vatanımızın değme karış toprağı üzere savaşım veren askerlerimizin kuşkusuz arkasında olduğumuzun bir göstergesidir ve halkımız bunu tıpkısı nöbet daha gösterdi” dedi.

“Acımız şişman”

Mavera yandan yaşanan hareket ve sel felaketleri dolayısıyla çok ümitsiz olduklarını tabir fail Ertürk, “Acımız nazik. Bu yarayı bilcümle birlikte saracağız. Cumhurbaşkanımız öncülüğünde gücük zamanda hem yaralarımızı saracağız hem da kalımlı konutları tamamlayarak depremzede vatandaşlarımızı rahata kavuşturacağız. Kuyucak adına bizler çok sayıda depremzede vatandaşımıza kucak açtık ve onların rahatı üzere elimizden geleni yapıyoruz. Hem depremzede vatandaşlarımızın hem de buradaki vatandaşlarımızın sunma gani şartlarda yaşamaları amacıyla seçme şeyi yaptık ve yapmaya dahi devam ediyoruz” diyerek konuştu.

Kuyucak sakat şehremini, AK Öğür Okumuş Saylav Namzet Adayı Dayanıklı Ertürk’ün familya sahipliğinde değme yıl geleneksel adına düzenlenen ve bu sene 23’üncüsü düzenlenen keşkek hayrı etkinliğine Kuyucak Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Kuyucak Şehremaneti Başkan Vekili Mehmet Çömden, Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Nazilli Şehremaneti Komutan Yardımcısı Mürtefi Ertürk, DÜRÜST Tümen Kuyucak İlçe Başkanı Yüce Kıvrak, AK Parti Ziyalı memleket yönetimi, Kuyucak ilçe yönetimi, muhtarlar, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Share: