Polis ekipleri öğrencileri bilgilendirdi

Muş Güven Müdürlüğü ekipleri “Ahali Ele Emniyetli Geleceğe” projesi kapsamında darülfünun öğrencilerini KADES uygulaması ve bap bağımlılığı ile savaşım üzerine bilgilendirdi.

Güvenlik Müdürlüğünden yapılan açıklamada, proje kapsamında TEMA, TDP, Asayiş, Güvenlik, Narkotik ve Siber Suçlarla Mücadele Şubelerince öğrencilerin bilgilendirilmesi için Muş Alparslan Üniversitesi’nde stant açtığı belirtildi.

Açıklamada, “Üniversiteye yeni ve eğitim-öğretimine devam etmekte olan öğrencilere terör örgütleri ve yasadışı hareketlilik gösteren gruplar, terör, terör örgütlerinin öge temini ve kandırma yöntemleri için bilgilendirmelerde bulunulmuş antrparantez diğer büro müdürlüklerimizce da öz konuları açısından bilgilendirmeler yapılıp tahminî 5 bin kişiye erişim sağlanmıştır.” ifadelerine vadi verildi.

Öğrencilerden Ayşe Polat, yapılan bilgilendirmenin hayır olduğunu belirterek, “KADES uygulamasını ailem dahi kullanıyor. Ben de kullanacağım çünkü sokakta, evde, ev içi güç olaylarında insanlar yardım isteyebilir. Bu açından çok faydalı.” dedi.

Enes Yalman Izan ise “Zaman Muş Inanma Müdürlüğünden abilerimiz ve ablalarımız gelerek bize bilgiler verdiler. Kendilerine haddinden fazla teşekkür ediyoruz.” diyerek konuştu.

Share: