Polis Güçleri ekiplerinden vatandaşlara gezmen vandöz ve dilenci uyarısı

Çankırı’da polis güçleri ekipleri, vatandaşları seyyar vandöz, cerrar oldukları yönündeki bahanelerle evlerine çalmak talip şahıslara cebin uyardı.

Çankırı İl Güvenlik Müdürlüğü Sosyete Destekli Polislik Yazıhane Müdürlüğü personeli vasıtasıyla vatandaşları, apartmanlara giren ve çıkan yabancılara cebin duygun olmaları, gezmen satıcı, dilenci gibi bahanelerle zili çalıp evlerine kabul etmek isteyenleri istek almamaları, belki bire bir arakçılık olayı ile karşılaştıklarında 112 Ivedi Çağrı Merkezini aramaları noktasında bilgilendirmelerde bulundu. Bahis ile ilgilendiren vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü yoluyla yapılan açıklamada, “Cemiyet Destekli Polislik, sosyete-polis güçleri ilişkilerinin geliştirilmesini, suçla mücadelenin güçlendirilmesini, kişilerin can ve mal emniyetini korumasını, halkın yük hissinin artırılmasını ve polislik hizmetlerinde modern uygulamaların birey geçirilmesini hedeflemektedir. Bu amaç doğrultusunda evden arakçılık, işyerinden arakçılık ve otodan hırsızlık olaylarına karşı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz personelince ilimiz Bakir Mahalle bölgesinde mevcut haneler musahabe edilmiş, apartman sakinlerinin apartmanlara giren/çıkan yabancılara alın duygun olmaları, turist vandöz, cerrar üzere bahanelerle zili çalıp makul olmayan sebeplerle evlerine buyurmak isteyenleri gönül almamaları, belki ayrımsız hırsızlık olayı ile karşılaştıklarında 112 Müstacel Çağrı Merkezini aramalarına yönelik brifing çalışmaları işlenmiş, hırsızlık olaylarına alın alınması gereken önlemler ile ilgilendiren açıklayıcı broşürlerin dağıtımı sağlanmıştır. İfadelerine meydan verilmiştir” ifadelerine saha verildi. – ÇANKIRI

Share: