Polisten tonaj denetimi

Polisten tonaj denetimi

TEKİRDAĞ Tekirdağ il genelinden angarya haiz kamyon, pikap ve cazip türü araçlara müteveccih teftiş gerçekleştirildi.

Tekirdağ İl Güven Müdürlüğü Trafik Idarehane ekiplerince toprak genelinde denge haiz araçlara yapılan eş anlı denetime drone ve hususi cereyan ekipleri bile destek verdi. Okkalı tonajlı şalter denetimlerini aralıksız sürdüren trafik ekipleri, il geneli karayollarında yaptığı uygulamalarda yasal çizik üstü taşımacılığına geçit vermedi.

Pahal tonajlı araçlar biricik biricik durduruldu

Kamyon, tır ve pikap gibi angarya taşımacılığı eden araçları biricik bir tane durdurarak denetleyen gidiş geliş ekipleri, önce kendisine yeterlilik, onay ve yeterlilik belgesi kontrolü gerçekleştirdi. Arkası Sıra vesile üstünde fal fail ekipler, plak, motor şase, branda bezi incizap ve angarya kontrolü yaptı. Yapılan denetimlerde yasalı kapasiteden aşkın denge haiz ve fenni muayenesi olamayan araç sürücülerine cezai prosedür uygulandı.

En örgen azaltmak üzere denetimler sürecek

Ekipler, arızi ve denge taşımacılığı yapan araçların transport faaliyetlerinin mevzuata uygun selis, sorunsuz ve sakıncasız tıpkı şekilde yapılabilmesi üzere gerçekleştirdiği denetim faaliyetlerinin yanı sıra trafik kazalarının yeryüzü organ indirilmesi ve karayolu güvenliğinin sağlanması amacıyla dahi uygulamalarını aralıksız sürdürüyor.

Share: