Posacı namzet adaylığı başvurusunu Aydın’da yaptı

Türkiye Balaban Millet Meclisi (TBMM) 27. Ahit YANLIŞSIZ Parti Aydınlık Milletvekili Emir Posacı 28. dönüş mebusluk namzet adaylığı için DOĞRU Parti Vazıh İl Başkanlığı’na gelerek başvuruda bulundu.

2018 yılında gerçekleştirilen evcil seçimlerde SELIM Parti’den saylav namına seçilen ve Entelektüel’ı TBMM’de 5 yıl boyunca künde eden Kasıt Posacı, 14 Mayıs’ta yapılacak olan yerli seçimlerde baştan göreve talip oldu. Posacı, çetin ayrımsız cıvıl cıvıl ile YANLIŞSIZ Fırka Aydınlık İl Başkanlığı’na gelerek 28. aktarılma milletvekilliği aday adaylığı dosyasını DOĞRU Fırka Okumuş İl Başkanı Gökhan Ökten’e teslim etti.

SELIM Fırka Işıklı Saylav Murat Posacı konuşmasına ’18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü’ nedeniyle tam şehitleri şükranla ve minnetle anarak başladı. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut ve ‘asrın felaketi’ namına nitelendirilen 11 ilde canlı olan yıkıcı depremlerde hayatlarını kaybedenlere Cenabıhak’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara birlikte müstacel şifalar dileyen Posacı, “Ülkemiz serencam dönemde ‘asrın felaketi’ dediğimiz bire bir felaketten daha çok. Bu yıl acımız şişman bu nedenle seçimleri mazlumluk ve rahatlık içerisinde gerçekleştireceğiz. Devletimiz bütün imkanları ile hareket bölgesinde. İnşallah sunma gücük sürede tüm yaralar sarılacak. Bunu bile DÜRÜST Öğür yapacak” dedi.

“Ki kapımı çaldıysa apotr olmaya çalıştım”

Amacının yemeden içmeden ve çabucak ‘bakım’ olduğunun altını çizen Posacı, “5 yıllık icraatımızda, kamu Entelektüel halkını kucakladığımı düşünüyorum. Çiftçisini, esnafını, rey vereni vermeyeni, kim kapımı çaldıysa, eğer yasaya uygunsa yapılabilecek tıpkı molekül varsa, elimden geldiğince havari olmaya çalıştım. Siyasette hiçbir zaman kavgadan taraf olmadım. Amacımız bakım. ‘Halka hizmet, hakka bakım’ düsturuyla politikaya başladım, tıpkı düsturla devam ediyorum. Sizlerden aldığımız desteklerle baştan namzet adayı olarak karşınıza çıktık. Cenabıhak felek ederse baştan hizmete talibiz” diye konuştu.

Milletvekili Posacı’nın namzet adaylığını doğrulama alan DÜRÜST Öğür Okumuş İl Başkanı Gökhan Ökten ise, Posacı’ya bugüne büyüklüğünde YANLIŞSIZ Öğür’ye ve Entelektüel’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek namzet adaylığının görklü olması olmasını diledi.

Aday adaylığı başvurusunda Posacı’yı Vazıh Ekincilik Odaları İl Koordinasyon Müesses Başkanı Mehmet Kendirlioğlu başta oluşmak için başka ekincilik odası başkanları de boydak bırakmadı. – AYDIN

Share: