Rağbet Çalımbay: “Kazanmaktan apayrı düşüncemiz yok”

– Talep Çalımbay: “Kazanmaktan eksantrik düşüncemiz namevcut”

Sivasspor Beceri Direktörü Istek Çalımbay:

“Rakibimiz yoğun bire bir takım”

” Ballkani’yi küçümsemiyoruz”

SİVAS – UEFA Avrupa Konferans Ligi G Grubu 4. maçında ferda deplasmanda Ballkani ile karşılaşacak olan DG Sivasspor’birlikte Teknik Direktör Dilek Çalımbay, “Buradaki amacımız kullanmak. Apayrı tıpkısı düşüncemiz bulunmayan ama yalınç aynı maç olmayacağını biliyoruz. Metin bire bir karşılaşma olacak” dedi.

Sivasspor, UEFA Avrupa Konferans Ligi G Grubu 4. hafta maçında yarın Kosova temsilcisi Ballkani’ye konuk olacak. Al-beyazlıların beceri direktörü Istek Çalımbay, Fadil Vokrri Stadyumu’nda planlı matbuat toplantısında açıklamalarda bulundu.

Çalımbay, Ballkani maçını kazanmaktan başka düşüncelerinin olmadığını vurgulayarak, “Bu maçın önemi şişman, güzeşte hafta sahamızda mağlup olduktan sonraları bu maçın önemi henüz birlikte arttı. Kesinlikle bizim buradan fakül ya üstelik puanlar almamız gerekiyor. Takımız tanıyoruz, oynadık. İyi mızıka ve dokunaklı aynı takım. Bizim haddinden fazla ilgi edeceğimiz yerler var. Sabık karşılaşma skoru çevirebilecek herhangi bir şeyi yakaladık ama maalesef beklemediğimiz goller yedik kişi sahamızda. Haddinden Fazla üstelik pozisyonumuz oldu, hele ikinci yarı çok mebzul oynadık. İlk yarısı Sivas’ta bitmişti maçın, ikinci yarısını bile burada oynayacağız. Buradaki amacımız vira etmek. Bambaşka aynı düşüncemiz bulunmayan ama dümdüz ayrımsız karşılaşma olmayacağını biliyoruz. Stabil ayrımsız maç olacak. Eğer güzeşte tomar maçında oynadığımız kabil disiplinli oyundan kopmazsak, mevrut pozisyonları çok iyi şekilde değerlendirirsek orada yediğimiz goller gibi goller yemezsek buradan tığ istediğimiz şekilde ayrılabiliriz. Bu maçı elde etmek istiyorsak sunu koca şey oyun disiplini, derişik ve uğraş. Bunları yaptığımız zaman buradan istediğimiz şekilde ayrılabiliriz” dedi.

“Sahayı tashih şansı maatteessüf namevcut”

Tıpkısı gazetecinin “Stadyumun sahasını bittabi değerlendiriyorsunuz?” şeklindeki sorusuna Çalımbay, “Stadyum sıkıntıları olduğu için alışılagelen durdurmak gerekiyor. Bura bize andıran benzeri saha. Yapacak aynı özdek bulunmayan. İki topluluk içinde tıpkı destek. Sahayı tashih şansı bile maatteessüf yok. Onun için burada ne olursa olsun uğraş edeceğiz. Bundan geçmiş oynadığımız CFR Cluj maçının sahası dahi müstacelen çarçabuk aynıydı. Mütebeddil tıpkısı öz yok o yüzden. Mütebeddil biricik husus bizim hedefimizin olması. Bu maçı kesinlikle bizim bildirme gür şekilde bitirmemiz gerekiyor eğer gruplardan çıkmak istiyorsak” yanıtını verdi.

“Ballkani çok gani bando”

Ballkani’yi küçümsemediklerini ve haddinden fazla mebzul aynı topluluk olduğunu sözlerine ekleyen Çalımbay, “Ballkani takımını kıytırık yok etmek veya vurgun takım söylemek akıllıca değil. Bene geçen karşılaşma başlamadan öncede söyledim. Buranın böke takımı ve ligde de gayet mebzul giden ayrımsız topluluk. Biz karşılaşma oynamadan ilk benzeri antrenör arkadaşımızı buraya gönderdik ve takımı izledik. Takımın analizini yapıp her şeyi çıkardık. Bayağı tıpkısı takım değil. Bana göre çok iyi tıpkı mızıka. Haddinden Fazla kaliteli oyunculardan yerleşmiş tıpkı bando. Tığ ilk maçta haddinden fazla özen ettik. İkinci yarı amiyane tam oynadık. 3-1’den 3-3’ü yakaladık. O golü yiyeceğimizi beklemiyorduk. Tığ 4. golü ararken maatteessüf gol yedik ama hezel kabil tıpkısı madde bulunmayan. Bana göre Ballkani çok bereketli takım. Bu grubun genişlik gani takımlarından ayrımsız tanesi” diye niteleyerek konuştu.

Share: