Rahatsız ziyaretine gittiği hastanede kalbinde 5 dam olduğunu öğrenen yurttaş sağlığına kavuştu

Gaziantep’te, sayrı ziyareti için gittiği hastanede afiyet taraması yaptıran ve kalbinde 5 cezaevi bulunduğunu öğrenen 26 yaşındaki vatandaş ameliyatla sağlığına kavuştu.

SANKO Üniversitesi Hastanesinden yapılan açıklamaya bakarak, bir yakınını değerlendirmek amacıyla hastaneye giden Fuat Kuvvetli, burada yaptırdığı sağlık taramasında kalbinde 5 hapishane olduğunu öğrendi. SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Soy Cerrahisi Asıl Fen Dalı Başkanı Doktor Akademisyen Feragat Uygur’un yaptığı tetkikler sonucunda Sağlam’ın kalbindeki deliklerin 19 milim ve 9 milim genişliğinde olduğu tayin edildi.

Kuvvetli, hastanede gerçekleştirilen sarih his ameliyatının ardından taburcu edildi.

Açıklamada görüşlerine yer sunulan Hekim Akademisyen Feragat Uygur, vatandaşların ahenktar keyif kontrolü yaptırması gerektiğini hatırlattı.

Hastanın sağlığına kavuştuğunu tamlayan Uygur, şunları kaydetti:

“Zaman tendürüst hastamızı sağlığına kavuşmuş tıpkısı şekilde evine gönderebilmenin gururu içerisindeyiz. Hastamızın temas şikayeti olmadan hastanemize mevrut olması çok büyük tıpkı şans. Zihayat yaşlarda araz vermemekle gelişigüzel belirtiler ilerleyen yaşlarda artık görülmektedir. Hastanın kalbinde iki kulakçık beyninde tespit edilen bu delikler yaşın ilerlemesi ile hayat kalitesini düşürmekte ve ömrü kısaltmaktadır.”

Fuat Sağlam da Mardin’de yaşadığını ve züğürt ziyareti üzere Gaziantep’e geldiğini tabir etti.

Yaptırdığı taramada kalbindeki sorunu öğrendiğini dile getiren Akva, “Sağlığıma kavuşmam için küşade kalp ameliyatı olmam gerektiği söylendi. Muvaffakiyetli tıpkısı faaliyetler sonrası sağlığıma kavuşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Hocalarıma ve hastaneye teşekkürname ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: