Rahmetlik gazeteci Güneş’i görüngü günü arayan sakat muhabir, yargılandığı davadan beraat etti

Büyük Kontak Partisi (BBP) Müessis Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraber helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitiren gazeteci İsmail Güneş ile fenomen haset HTS kayıtlarına göre telefon bağlantısı kurduğu tayin edilen ve biber dolması beyanda bulunduğu iddiasıyla hakkında sav açılan eski muhabir, yargılandığı davadan aklanma etti.

Sivas 3. Esas Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanık E.K. katılmadı.

E.K’nin avukatı ile Muhsin Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu ve partililer murafaa salonunda amade bulundu, Yazıcıoğlu ailesinin avukatı Eksiksizlik Yavuz ise Kahramanmaraş’tan SEGBİS üzerinden duruşmaya katıldı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna yazılan müzekkerenin cevabının okunmasının peşi sıra Cumhuriyet Savcısı verdiği mütalaasında, sanık E.K’nin entelekt sürecinde yaptığı savunmalarda özden olduğunu belirterek, “biber dolması şehadet” suçundan beraatini temenni etti.

Duruşma sonunda avukat Eksiksizlik Güç, savcının mütalaasına ait dosyanın Kahramanmaraş’taki dosya ile birleştirilmesi ve fikir alınması amacıyla seçenek istedi.

Ağır, yaptıkları araştırmalarda yöre ödemeli aramanın günde 5 defadan çok yapılamadığını anlatarak, “Sanık ile İsmail Tarih ortada 26-27 Mayıs ortada gerçekleşen ülfet şüphelidir. Kaza olduktan sonraları dolay ödemeli arama yapılması olabilir değildir. Hayatın kolay akışına aykırıdır. Temel hakkındaki mütalaaya karşı süre verilmesini istiyoruz. Mütalaayı kabul etmiyoruz. Sanığın cezalandırılmasını istiyoruz.” dedi.

Duruşmaya tıpkı süre mesafe veren duruşma heyeti, daha sonra kararını açıklayarak maznun E.K’nin delil yetersizliğinden beraatine değişmeyen verdi.

Share: