Reisicumhur Erdoğan’dan gurbetçilere betik

YANLIŞSIZ Fırka Genel Komutan Yardımcısı Efkan Alabalık, Kapıkule Tahril Kapısı’nda dönme üzere muntazır gurbetçilere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mektubu ile yaşadıkları sorunlarla ilgili çözümleri anlatan bir risale verdi.

AK Tümen Aut İlişkilerden Sorumlu Umumi Başkan Yardımcısı ve Bursa Mebus Efkan Alabalık, beraberinde Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, DÜRÜST Fırka Edirne Milletvekili Fatma Aksal, YANLIŞSIZ Fırka İstanbul Mebus, TBMM Ancak Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Madun Komisyonu Başkanı Galebe Sırakaya, SELIM Tümen Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Yer ile alay malay Edirne’den Bulgaristan’a açılan Kapıkule Cızık Kapısı’nda incelemelerde bulunup, izinlerini tamamlayıp yaşadıkları ülkelere dönen gurbetçilerle benzeri araya geldi. Efkan Ala ve beraberindekiler, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları ile Arsıulusal Demokratlar Birliği’nin çadırını müzakere ederek hikmet aldı.

ERDOĞAN’DAN GURBETÇİLERE MEKTUPEfkan Ala, ziyaretleri sonrası gümrük sahasında huruç üzere bekleyen gurbetçilerle dahi kardeşçe etti. Gurbetçilere Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın mektubu ile yaşadıkları sorunlarla ilgili çözümleri anlatan benzeri risale veren Ala, “Mahdut dışında dinç vatandaşlarımız yaz aylarında Türkiye’ye geldiler ve demincek dahi dönem yolundalar, bu birlikte akıbet günleri. 2 dönüş geçmiş birlikte Kapıkule’üstelik bire bir baran yağdı amma şükür ki; temas birey ve servet kaybına sebep olmadan engelleme edildi. Deminden vatandaşlarımıza ‘İyi yolculuklar’ emreylemek istedik. Onların bizlere aktaracakları mesail varsa; itaat etmek istedik. Güzel ayrımsız diyalog ve memnuniyet gördük. Bundan biz üstelik çokça kıvançlı olduk” dedi.’HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALIYORUZ’Gümrük sahasında bekleyen gurbetçilerin evire çevire ilk kânun geçirebilmeleri amacıyla tüm tedbirlerin alındığına meni fail kayran Ala, “Kapıkule’ye Yurtdışı Türkler birimimizi konuşlandırdık. Uluslararası Demokratlar Birliği adıyla tanıdık UIB teşkilatı var, onun temsilcilerini de konuşlandırdık. Milli rey teşkilatının da birimi var; bu arkadaşlarımız iş birliği içerisinde çalışıyor. gelişigüzel sav kendilerine iletildiğinde, milletvekillerimizin direkt irtibatları var” diye niteleyerek konuştu. Efkan Alabalık, sorunların milletvekilleri aracılığı ile ait birimlere iletildiğini, bu sayede takkadak hal bulunduğunu aktardı.’YURT DIŞINDAKİ VATANDAŞLARIMIZ ANNE KONUMUZ’Vatandaşa hizmetin anne şiarları olduğunu ifade fail Ala, şunları söyledi: “Yetersiz dışında cıvıl cıvıl vatandaşlarımız memleket hasretiyle geliyor. Buradan da yurt özlemi ile dönmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Bunda birlikte bir hayli liyakatli olunduğunu görüyorum. Hükümet adına, YANLIŞSIZ Öğür kendisine sıkıntılı dışındaki vatandaşlarımızı ana konu fail partiyiz. İlk kat tığ hükümet programımıza koyduk. İlk defa buralara büyüklüğünde gelmeden sandıkları onların ayaklarına götürdük. Elan bir nice aranjman yaptık ve yapıyoruz. Bunların tıpkı kısmı birlikte düğme devlet ilişkileriyle yürüyor. Burada elan gür standartta dönme sağlamaları amacıyla Sırbistan’la, Bulgaristan’la görüşmelerimiz bitmeme ediyor. O bakımdan aldığımız herhangi bir türlü şikayeti üstelik temel antet yapıyoruz.”

Efkan Alabalık, Kapıkule’deki incelemelerin arkası sıra Edirne İl Başkanlığı’nda basına vabeste kendisine partililerle aynı araya geldi.

Share: