REKORTMEN YÜZÜCÜ SUNAÇOĞLU, GAZİLER VE ŞEHİTLER İÇİN GÖKÇEADA’YA YÜZÜYOR

REKORTMEN yüzücü Alper Sunaçoğlu, 19 Ilkgüz Gaziler Günü zımnında, martir ve gaziler üzere Çanakkale’nin Eceabat ilçesindeki Şişman Sıska bölgesinden, Gökçeada’ya 35 kilometreyi solo olarak yüzmeye başladı.

Kıbrıs ile Türkiye’nin yüzme mesafesi kadar yakın olduğunu tavzih etmek amacıyla 2010 yılında Mersin’den Kıbrıs’a 75 kilometrelik mesafeyi, 26 saat 15 dakikada yüzerek rekor kıyamet milli yüzücü Alper Sunaçoğlu, zaman ise 19 Eylül Gaziler Haset zımnında yüzme etkinliği gerçekleştirecek. Bu kapsamda sabahleyin saatlerinde Çanakkale’nin Eceabat ilçesindeki Iri Sıska bölgesinden kulaç atmaya başlayan Sunaçoğlu, gaziler ve şehitler amacıyla kısaca 35 kilometre mesafede mevcut Gökçeada’ya sola yüzme etkinliği gerçekleştirecek.

‘3,5 METRE BOYUNDAKİ DALGALARLA SAVAŞIM EDECEĞİZ’

Gaziler ve şehitleri tesmiye etmek için etkinliği gerçekleştirdiğini dile getiren milli yüzücü Alper Sunaçoglu, “Bugün burada Çanakkale’den Gökçeada’ya yüzeceğiz. Kısaca 35 kilometrelik aynı mesafeyi 8 saat kadar tıpkısı sürenin altında yüzerek benzeri rekor denemesi ayırmak istedik. Bunu bile yekpare şehitlerimize ve gazilerimize mutlu etmek istiyoruz. Maharet olarak print aynı bölüm olacak, 40 kilometre şipşak iyi poyrazda yüzmeye çalışacağız. Yaka Güvenlik Komutanlığı’nın yüzmemem konusunda uyarısı var. Zira 3,5 metre boyundaki dalgalarla uğraş edeceğiz. Ama biz zaman kavrayışsız kesilmek istemiyoruz. Bu düşündürücü günde bu etkinliği başarıyla sonlandırmak istiyoruz” diye konuştu.Share: