Rusya’dan Antalya Havalimanı’na günde 80 uçak iniyor

Rusya- Ukrayna savaşına karşın Rusya’dan mevrut seyyar sayısı Antalya’birlikte turizmde yüzleri güldürdü. Rusya’dan Antalya Havalimanı’na günde 80 uçak indiğini tamlayan Fraport SEMIZLIK Antalya Havalimanı Genel Müdürü Bahir Varol, “Rusya ve Ukrayna krizine karşın kimsenin durum edemeyeceği çokça fena hâlde rakamlar var. Bugüne büyüklüğünde 1,3 milyon Rus gezgin hemen bizim havalimanımız tarafından geldi. Krize rağmen yıl böylecene 2019 yılının yüzde 50 rakamına ulaşacağımızı oranlama ediyorum” dedi.

Turizmin başkenti Antalya’ya Rusya-Ukrayna krizi ile başlayan turizm sezonunda kente mevrut gezgin sayısı artmaya bitmeme ediyor. Avrupa’dahi bir nice hava sahasının Rusya uçaklarına merbut olması nedeniyle Rus vatandaşlarının elektrik noktası Antalya oldu. Rusya’dan Antalya Havalimanı’na günde ortalama 75-80 tayyare indiği belirtildi. Turizm kenti Antalya şu anne büyüklüğünde 7,5 milyonun üzerinde seyyah ağırladı. Kente sunu çok gezici geliş noktası ise rastgele ahit olduğu gibi Antalya Havalimanı oldu. Antalya’ya tatile gelerek ülkelerine dönem açmak talip turistler, aut hatlar azimet terminalinde gösterişli benzeri derya oluşturdu.

Havalimanının akıbet verilerini paylaşan Fraport SEMIZLIK Antalya Hava Meydanı Umumi Müdürü Deniz Varol, “Baktığımız ahit zaman çabucak 7 milyon turistin Antalya Hava Meydanı üzerinden ülkeye antre yaptığını görüyoruz. Bu birlikte kısaca rekor yılı kendisine bildik 2019’un yüzde 85’ine denk geliyor. Bunu çokça büyük aynı başarı namına görüyoruz. Zira biliyorsunuz haddinden fazla umutla başladığımız 2022 yılını Rusya ve Ukrayna krizi ile alay malay departman az buçuk kötümser kaldı. April-mayıs aylarında sezona yönelik olarak gâh kaygılar oldu” dedi.

“Rusya’dan günlük 75-80 uçak geliyor”

Rusya’dan Antalya’ya her aktarılma 75-80 tayyare indiğini belirten Varol, “Bu operasyonun yüzdelik 40’ını Türk Çekicilik Yolları gerçekleştiriyor. Heyecanlıyız, krize karşın ağustosun geçmiş 10 gününü dikkate aldığımızda 7 milyon turistin bu bölgeye mevrut olması, 2019’un yüzde 80’ine ulaştığımız ayrımsız dönemde bunu toprak kendisine nazik başarı kendisine görüyorum. Burada turizm alanında etkin mercilerin balaban katkıları oldu. Antalya’yı yalnız Türkiye’nin turizm başkenti değil çokça geniş tıpkı coğrafyanın turizm başkenti olarak görüyoruz. Alelhusus Akdeniz Bölgesi’nde Antalya’nın adı anılıyor. Bizler ati yılı gene pir bitireceğimizi düşünüyoruz. Rusya ve Ukrayna krizine rağmen kimsenin oranlama edemeyeceği çokça adamakıllı rakamlar elimize geliyor” diye konuştu.

“Avrupa turisti dümbelek döndü”

Almanya’dan bile gösterişli aynı demet olduğunu belirten Varol, “Pandemiden kaynaklı namına merkezi Avrupa’dan çokça sakil palyatif kayıplarımız oldu. Onların dahi ansız geldiğini görüyoruz. Başka ülkelerden dahi pahal gelişler var. İngiltere pazarı bile bizim üzere etkilidir. Kazakistan ve Türk devletler topluluğundan de gelen turistler var. Alelhusus pandemi sonrası toparlamada fena hâlde rol oynayacak. Önümüzdeki 1-2 sene içerisinde Ortadoğu, Yıldız Afrika ülkelerine da aracısız uçuşlar olacaktır. Hedefimiz nazik. İlave gezici anlatmak amacıyla ilave pazarlama olması gerekir. Bizler tehlikeli toplantılar yapıyoruz. Antalya’bile alelumum edebiyat dinlence yapıldığı bilinir, meğer kışın birlikte bayındır tatil yapılabilir. Biz bunu anlatmaya çalışıyoruz” diyerek konuştu.

“Tayyare sayısında rekor kırılan 2019 sayısına yaklaşıldı”

Antalya Hava Meydanı’nın ağırladığı uçak sayıları için da bilgi veren Varol, “Biz en son rekor yılımızı 2019 adına belirledik. Orada bin 100 uçuşa imza atmıştık tıpkısı dönem içerisinde. Pandemide bu rakamlara yaklaşmadık. Tığ şu anda bin 50’nin üstüne çıktık. İyi geçen aynı sezonumuz var. Daha değil ama haddinden fazla yakında 2019 rakamlarına ulaşacağız. Rusların çokça uçabileceği destinasyonu bulunmayan. Ruslar burayı çokça bol biliyor. Bugüne büyüklüğünde 1,3 milyon Zalim seyyah vakit kaybetmeden bizim havalimanımız aracılığıyla geldi. Krize karşın yılsonunda 2019 yılının yüzde 50 rakamına ulaşacağımızı tutum ediyorum. Bununla ilgilendiren bati tıpkısı ceht var. Ben sezonun akıbet etap liyakatli geçeceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı. – ANTALYAShare: