Saç ve başörtüsü tasarımı ile makyaj konusunda yetişek aldılar, 2023 trendlerini öğrendiler

Kapadokya, kullanışlı saç-başörtüsü tasarımı ve makyaj yetişek programına eş sahipliği yaptı. Hele 2023 yılındaki saç ve başörtüsü tasarımlarının belirlendiği izlence, ancak içinden ve yetersiz dışından yaklaşık 150 güzellik salonu katılımıyla yapıldı.

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde planlı programda makyaj yapımının beraberinde, saç ve başörtüsü tasarımı konusunda kursiyerlere kılgılı yetişek verildi. Eğitim koordinatörü Ömer Diraz, 10 yıla andıran düzenledikleri bu eğitimlerde binlerce kuaföre eğitim bilimi verdiklerini söyledi. Diraz, “Eğitimlerimizde kursiyerlerimize tıpkı terbiye modeli sunuyoruz. Burada eğitmen arkadaşlarımız modeller üstünde kılgısal yerine cereyan veriyor. Eğitimini tamamlayan güzellik salonu arkadaşlarımız, kendi şehirlerine döndüklerinde, burada öğrendikleri şekilleri uygulayarak eskimemiş modeller oluşturabiliyor. Ortaya sâdır modeller birlikte kullanılmamış zürriyet modeller oluyor” şeklinde konuştu.

“Saf makyajlar trend adına elan dolay planda”

33 almanak güzellik salonu olan ve eğitime Aydın’dan katılan Ümmühan Künden ise, “Bu yüksekokul yardımıyla yeni şeyler öğreniyorum. Bu akademiler bakir dizayn çıkartmamız için çok majör” ifadelerini kullandı.

İzmir’da kuaförlük yaptığını belirten Betül Karagöz birlikte, “Ancak dışından terbiye almaya gelenler var. 2023 yılında saf makyajlar trend kendisine elan ön planda. Antrparantez basit türbanlar ve çeviri modeller 2023 yılında civar planda olacak” dedi.

Yetişek alan kuaförler, yaptıkları makyaj ve saç tasarımlarını günün sonunda aynı giyim gösterisi ile katılımcılara sundu. – NEVŞEHİR

Share: