Samsun gündem haberi | Samsun’dan güdük güdük

Kavak Kaymakamı Faruk Atar, Kombinasyon Uran Bölgesinde hareketlilik gösteren mermer işleme fabrikasını mülakat etti.

Atar, firma yetkilileri ve çalışanlarıyla kardeşçe ederek talep ve sorunlarını dinledi.

Bir fabrikanın bulunduğu yerde istihdama, ekonomisinin gelişmesine katkı sağladığını vurgulayan Atar, değme devir üretim yapanın imkanları dahilinde destekçisi olduğunu söyledi.

İlçedeki sair üretimevi ve tesisleri de ziyaret edeceğini aktaran Atar, kapı ve telefonunun her zaman bulutsuz olduğunu kaydetti.

Havza’da Mevlid-i Nebi Haftası etkinliği

Bölge’da Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında program düzenlendi.

Toprak Şehit Recep Mecnunca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aracılığıyla Nahiye Belediyesi Hars Merkezi’nde planlı program, İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Selek tilavetiyle başladı.

Programda öğrenciler vasıtasıyla slayt gösterimi, koşuk ve ilahi dinletisi ile oratoryo sahnelendi.

Hatim duası ile sona eren programa Kesim Kaymakamı Cengiz Nayman, Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Meram Akva, DÜRÜST Parti İlçe Başkanı Şayan Kayan ile davetliler ve öğrenciler katıldı.

Kesim’da Disleksi Haftası farkındalık çalışması

Nahiye Toplumsal Bakım Merkezi Müdürlüğü yoluyla 1-8 Ilk Teşrin Disleksi Haftası kapsamında farkındalık çalışması yapıldı.

Disleksi hastalığının bilinirliliğini çoğaltmak amacıyla Toprak Sosyal Hizmetler Merkezi ekipleri aracılığıyla Bölge Halk Terbiye Merkezi ve Bölge Değirmenüstü Camisi’nde Kur’an kursunda yetişek gören kursiyerlere müteveccih farkındalık çalışması yapıldı.

Çalışmada kursiyerlere “Disleksi belirtileri, disleksi nedenleri ve disleksi hastalığı teşhisi” konularında vukuf verilerek broşür dağıtıldı.

Disleksi Haftası dolayısıyla Kesim Toplumsal Bakım Merkezi üstelik firuze mavisi ile ışıklandırıldı.

Kesim Sosyal Bakım Merkezi Müdürü Sezen Necla Güvendi Mutlu, disleksinin sembolünün firuze mavisi yapılış adına akseptans edildiği belirterek, “Tıpkı zamanda öğrenme güçlüğü olarak bildik, benzeri bireyin alışılagelen zeka düzeyinde olmasına karşın kurgu, kıraat, ve yemeni becerilerinde sorunlar yaşamasına bozukluk olan disleksinin bilinirliliğini ve halkımızda farkındalığı çoğaltmak için brifing çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Share: