Samsun haberi | Bafra Belediyesi gerekseme sahibi vatandaşların birlikte

Bafra Belediyesi yoluyla gerekseme sahipleri üzere hizmete verilen Sosyal Arkalama Merkezi, açıldığı günden bu yana vatandaşların gereksinimlerinin giderilmesi üstüne emeksiz sağlıyor.

İnsan odaklı projelerle vatandaşların hayat standardını zait Bafra Belediyesi, hayata geçirdiği Sosyal Arkalama Merkezi ile dahi ilçeyle özdeşleşen imece kültürünü daimi kılıyor. Bafra Belediyesi Içtimai Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde elektrik gösteren Toplumsal Müzaheret Merkezi’nden 9 mahiye antlaşma zarfında 742 hayat hizmet aldı. Ilkin giyim olmak üzere ayakkabı, kaban, montgomer kabilinden 6 bin 744 kıvılcım ferdî eşyalar sahiplerine ulaştırıldı.

İhtiyaçlarını kolaylık gideriyorlar

Şubat 2020 itibariyle kapıları ihtiyaç sahiplerine açılan Içtimai Müzaheret Merkezi sebebiyle Bafralılar aracılığıyla yardımlaşmanın ve paylaşımın en güzel örnekleri sergileniyorlar. Vatandaşlar, lazım etiketli ürünleri gerekse evlerinde kâin ihtiyaç fazlası üst, ayakkabı, yük gibi malzemeleri Toplumsal Market ekiplerine tasdik ediyor, zaruri bakımı onarımı yapılan mahsulat yeniden Toplumsal Market üzerinden gerekseme sahiplerine doğrulama ediliyor.

Içtimai Müzaheret Merkezi’nde bugüne kadar adamakıllı işlemler başardıklarının altını çizen Bafra Belediye Başkanı Hamit Tığ, “Baframızda bizleri var eden teavün ve paylaşım kültürü hep ense düzey yaşanmıştır. Bafra Belediyesi adına bizler üstelik Toplumsal Marketimizde bu kültürün tıpkı parçası gelmek için çaba harcama ediyoruz. Sosyal Marketimizde 9 mahiye antlaşma zarfında 742 can hizmet aldı. Ekiplerimiz yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın taleplerini simultane değerlendiriyor. Tasdik edilen ürünlerin bakım ve onarımı titizce yapılıp Sosyal Marketimize başvuran gerekseme sahillerine doğrulama ediliyor. Sosyal Yardım Merkezimiz yapıt kabulünü haftanın herhangi bir haset yapıyorken, gerekseme sahipleri; pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri merkeze başvurarak ürünleri elde edebiliyor. Içtimai ağırbaşlılık projemize gelişigüzel tip desteğini esirgemeyen saygıdeğer halkımıza kalbi teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Öte yandan Bafra Belediyesi bu yıl 700 ilköğrenim, 267 darülfünun öğrencisine terbiye desteği verdi. – SAMSUN

Share: