Samsun haberleri! AK Parti’li Karaaslan, partisinin Ayvacık İlçe Başkanlığında konuştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Samsun Mebus Mahmur Çiçeği Karaaslan, ” Türkiye’nin çok faal olması geçişsiz. Vakit Kaybetmeden Türkiye amacıyla değil, acun için üstelik çok hareketli olması lazım.” dedi.

YANLIŞSIZ Fırka Ayvacık İlçe Başkanlığında partililerle ayrımsız araya gelen Karaaslan, teşkilat kendisine vatandaşların içre olmayı, sorunları yerinde tayin etmeyi amaçladıklarını söyledi.

Önemli aynı dönemden geçtiklerine meni eden Karaaslan, yarın ne olacağının bilinmediği dünyada, krizler, kaosların yönetilebileceğini ancak belirsizlikleri yönetmenin çok zor olduğunu anlattı.

Karaaslan, “Bugün yemeden içmeden SELIM Fırka mebus, Umumi Başkanınızın yardımcısı namına söylemiyorum. Vatanını, milletini çokça seven benzeri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kendisine söylüyorum. Zaman yaşananlar ayn önüne alındığında Türkiye’nin çok faal olması lazım. Hemen Türkiye üzere değil, dünya amacıyla dahi haddinden fazla dinç olması lazım. Zira Türkiye’nin katacağı çok husus var.” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye’nin seçkin geçen çağ büyüyen ve güçlenen tıpkı ülke haline geldiğini vurgulayan Karaaslan, şöyle bitmeme etti:

“Avrupa’ya bakıyoruz. Avrupa, Türkiye’den battaniye siparişi vermiş. Edirne’den kısık şekilde battaniye siparişi vermiş. Elektrikli soba, elektrikli ısıtıcılar, battaniye siparişi vermiş. Balaban akse bekliyor Avrupa’yı. Dünyanın en gelişmiş ülkeleri adına adlandırdığımız ülkeler. Tığ böyle ayrımsız sıkıntıyla yüz yüze değiliz, karşı karşıya gelmeyeceğimizi, yaşamayacağımızı biliyoruz. Bizim hamdolsun, böyle bire bir sıkıntımız namevcut. Hasbelkader mi oluyor bunlar. Bilakis eski Türkiye olsaydı biz hangi Kovid-19’dan sağ selamet çıkabilmiştik, esenlik sistemimiz çökmüştü, hangi bile dünyanın karşı karşıya kaldığı enerji kriziyle mir edebilmiştik. Benzeri önder eğer öngörülü olursa, kavrayış sahibi olursa, derdi milletin derdi olursa, gecesini gündüzüne katar, neredeyse 24 saatini milleti için harcarsa bakın neler oluyor.”

Karaaslan, dünyada yaşananlara rağmen Türkiye’nin büyümesini sürdürdüğüne dikkati çekerek, “Şehir hastaneleri yapıldı Türkiye’ye. O hastaneler yapılmaya başlandığında tehalüf dedi ki, ‘Ne lüzumlu var bunlara? Böyle dev hastaneler yapıyorsunuz, insanlar yürürken yoruluyor bu hastaneleri’. Önsezi ve vizyonsuzluğa çağrıştırmak için söylüyoruz.” dedi.

“Sonraları hangi oldu? çabucak yüz yılda aynı başımıza mevrut geldi.” diyen Karaaslan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Okullar kapandı, çocuklarımızı 1,5 sene okula gönderemedik, hareket yerleri kapandı, evlerimizden çıkamaz olduk. Bu süreçte şayet şehir hastaneleri olmasaydı, binlerce kapasiteli bu hizmeti veren kurumlar yapılmamış olsaydı buradan çıkamazdık. Bırakın buradan çıkmayı, Türkiye 100 küsur ülkeye müzaheret gönderen tıpkısı talih haline geldi. Sanayisinin çarkını durdurmadı. Bu konuşu süreçte tabii kim yaşadığımız sıkıntılar oldu amma bugün çokça net ayrımsız değişmeyen verdik. Önümüzdeki günlerde yansımalarını göreceğiz . Dünyanın basit büyüyen ülkelerinden biri olduk.”

Mahmur Çiçeği Karaaslan, elan sonradan ilçede ziyaretlerde bulundu.

Share: