Samsun haberleri… Atakum Belediyesi’nden Usulsüzlük İddialarına Anket

Atakum Şehremini Cemil Sarban, kamuoyuna yansıyan yöntemsizlik iddialarıyla ilgilendiren Atakum Uray Meclisi’ni bilgilendirerek soruşturmanın başlatıldığını, müstelzim işlemlerin yapılacağını söyledi. Sarban, “Nereden bir öz duyuyorsanız, elimizde hangi varsa el birliği içerisinde üstüne gideceğimden müstelzim işlemleri yapacağımdan hiçbirinizin kuşkusu olmasın” dedi.

Atakum Belediyesi Teşrinievvel kocaoğlan kolay toplantısı Atakum Belediye Reisi Cemil Deveci başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste komisyonlardan gelen 11 ruzname maddesi karara bağlandı.

“İDDİALAR SORUŞTURULUYOR”

Sedir böylelikle Komutan Sarban basına ve kamuoyuna yansıyan Atakum Belediyesi personelinin yolsuzluk gerçekleştirdiğine dair iddialar karşı hikmet verdi. Soruşturmanın ense makamların de bilgilendirilmesiyle başlatıldığını belirten Deveci, şunları anlatım etti:

“Belediyenin fariza alanına giren, izin almayla ilişkin tıpkı işlemde usulsüz benzeri öneride bulunulduğu, beş altı kişiyle menfaat gayeli bire bir alım satım içine girildiği iddia edildi. Elimde bazı vesaik var, onlar kanıt başlangıcı niteliğinde. Henüz sonradan kendisi bile sorumluluğun altında olduğunu düşünülerek başvurdu. Ego birlikte dilekçeyi aldığım zaman Teftiş Kurulumuzda sormaca başlattım. Soruşturmanın kişilerin hukukunu destek olmak üzere sunma azından tarafların ifadelerini alıncaya kadar gizlilik zarfında yürüsün istiyorum. Kamuoyuna yansıyan üzere olmayabilir ama bir kanıt var ve bu iddiaya ilişkin soruşturma başlattık. Laf aydınlandıkça hem kamuoyunu hem birlikte sizleri bilgilendireceğim.

“MÜSTELZIM İŞLEMLERİ YAPACAĞIMDAN HİÇBİRİNİZİN KUŞKUSU OLMASIN”

Bu türlü şeylerin Atakum Belediyesi’nde olmamasını isterdim. Amma insanın olduğu yerde seçkin öz oluyor. Sizden de dilek ediyorum, bura bizim ve bu belediyenin haysiyetini tığ koruyoruz. Nereden aynı molekül duyuyorsanız, elimizde ne varsa muadele içerisinde üstüne gideceğimden gereken işlemleri yapacağımdan hiçbirinizin kuşkusu olmasın. Zaten bizim görevimiz o. Tığ bir ağa, ayrımsız hoşgörülü adına ikaz görevimizi daima yapıyoruz. Sakim mütezayit yerlerde birbirimizi tamamlıyoruz. Buna rağmen tıpkısı yerde hareket çevriliyorsa duyduğumuzda onun konusunda gidiyoruz. Bu üstelik onlardan birisi, dilerim akıbet tamam.”

Share: