Samsun haberleri… Atakum’dan 7. Delege Bütçe Toplantısı

Atakum’dan 7. Delege Bütçe Toplantısı

SAMSUN – Katılımcı bütçe çalışmalarına bitmeme fail Atakum Belediyesi, 7. toplantıyı Mevlana Mahallesi sakinleri ile yaptı.

Paris, New York, Lizbon, Madrid, Seul özellikle tevessül etmek üzere dünyada üç bin belediyede geçerli murahhas bütçe çalışmaları, Atakum’dahi bile bitmeme ediyor. Karadeniz Bölgesi’nde ilk kez Atakum Belediyesi ve Atakum Site Konseyi gelişim birliğiyle Atakumlu vatandaşların görüşleriyle oluşturulacak delege bütçe toplantısının 7’ncisinde durak bu kat Mevlana Mahallesi oldu.

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Savran ve A takımı, Ata Eğlek Evleri’ndeki toplantıda mahallelilerin hayallerindeki Atakum’u dinleyerek bulunan icraat hakkında açıklamalarda bulundu. Bu sayede bazen sorunların illet çözülemediği evet de zahir aceleci çözülebileceği konusunda vatandaşlar anında bilgilendirildi.

Umum Manav amacıyla kolları sıvanıyor

Toplantıda bir nice konuda düşünüm üreten mahalleliler, muamele yeri taleplerini birlikte dile getirdi. Mevlana Mahallesi Muhtarı Ersin Yazgan, şehir sakinlerinin mekân mahallelerde açılan pazarlardan ahzüita yaptığını belirterek iş yeri üzere talepte bulundu. Değişik mahallelerde bile bu yönde istekler olduğunu belirten Başbuğ Cemil Savran, akıllıca fiyatlarda komutan yapabilecek Umum Manavlarının türlü noktalarda belediye aracılığıyla kurulabileceğini söyledi. Mahalle sakini Hasan Keşli birlikte Serhat Caddesi’nin fiziki yapısının ve caddeye çevreden gelen suların kazalara sebep olduğunu aktardı. Konuyla ilişkin ayrımsız ifade hazırlanması ve çözümü amacıyla hızla hamle atılması kararı verildi.

Başbuğ Sarban, komşuluk hukukunun tesisinde mahallelerde gerçekleştirdikleri toplantıların çok önemsediğinin altını çizerek, “Geriye bakıp ‘Ben otuz yıldır bu kentte görüş kullanıyorum. Kentin bu noktada olmasında benim da payım var’ diyebilmelisiniz. Yurttaşlık hakeza tıpkısı madde. Türkiye düşünen, mütekellim, özlük zarfında birbiriyle uzlaşmayı yumruk dahi olsa becerebilen, arada bir düşse bile kalkabilen tıpkı ülke” dedi.

Savran antrparantez, “Ülkemizin geleceği üzere ‘Bana sakıt ayrımsız şey var mı’ diyerek soran ve sorgulayan bir yurttaş koyulmak zorundayız” diyerek konuştu.

Share: