Samsun haberleri | Samsun’a 7 milyon liralık Kilit Parke Bordur ve Beton Borazan Tesisi

Samsun Büyükşehir Belediyesinin Kilit Parke Bordur ve Beton Boru Tesisi’nin yüzdelik 70’i tamamlandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılmış açıklamaya bakarak, Tekkeköy ilçesinde 7 milyon teklik kavil bedelli Kilit Parke Taşı Bordur ve Beton Borazan Tesisi mensur ediliyor.

Robotik sistemle çalışacak kasılma günlük 3 bin metrekare mülevven, alışılagelen ve süslü kilit parke, bordur üretim kapasitesine cemaat olacak. Tesiste üretilecek genişlik koskocaman ürünlerden birini bile SASKİ’nin altyapıda kullandığı beton borular oluşturacak.

Şimdiye büyüklüğünde haricen alımı yapılan borular bu yatırımla çokça henüz ucuza mülk edilecek. Yapı, antrparantez günce sayı farkı 600 boru reprodüksiyon kapasitesine erbap olacak. Ihdas beton altyapı elemanlarının üretiminin dahi yapılacağı yapılış bu alandaki yatırımların karlılığını da maksimuma çıkaracak. Fizibilite çalışmaları, Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal ve Tamirat Dairesi Başkanlığı marifetiyle yapılan tesisin yüzdelik 70’i tamamlandı.

Samsun Büyükşehir Belediye Reisi Mustafa Demir, “Samsun amacıyla üreteceğiz” sloganıyla yola çıktıklarını belirtti.

Çıpa, “Hemşehrilerimize rastgele alanda bakım üzere yola koyulduk. Milletin aynı kuruş parasının boşa harcanmasına cevaz etmeyeceğimize alay verdik. O yüzden çalışmalarımızı yaparken sunma karlı hangisi ise şehrimiz amacıyla onu yeğleme ediyoruz. Değme alanda üreten bir şehremaneti kendisine yaptığımız işlerde efdal artma elde ediyoruz. Yapımına başladığımız bu kasılma dahi bize bakir bire bir ivme katacak.” ifadelerini kullandı.

Share: