Samsun ruzname haberleri | Tekkeköy büyüyor: 2 sokak ve 1 ekip evleri Tekkeköy’e bağlanacak

Tekkeköy büyüyor: 2 çıkmaz ve 1 kategori evleri Tekkeköy’e bağlanacak

102 haneli 2 sokak ve 1 set evleri plebisit ile Tekkeköy’e bağlanacak

SAMSUN – Çarşamba ilçesinde mevcut toplam 102 haneli 2 çıkmaz ve 1 takım evleri plebisit ile idari açıdan Tekkeköy ilçesine bağlanacak. Komisyonda görüşülecek öneri, mecliste karara bağlanınca Tekkeköy, 102 sekmen henüz kazanacak.

Tekkeköy Şehremaneti Meclisi Ilk Teşrin Kocaoğlan Küşat Toplantısı, Meclis Başkanvekili Vazıh Karmil başkanlığında şehremaneti binasında bulunan Divan Güruh Salonu’nda yapıldı. Mecliste görüşülen 7 maddenin kâffesi henüz şümullü tartışılmak üzere ilgilendiren komisyonlara havale edildi. Başkanvekili Entelektüel Karmil, Çarşamba ilçesinden ayrılarak Tekkeköy ilçesine bağlanacak çıkmaz ve tabur evleri sakinlerini, ilçeye bağlandıktan sonraları kılıklı geldin ziyaretinde bulunacaklarını söyledi.

“İlçemize gelmek, akmak isteyen herkese kapımız çıplak”

Tekkeköy’e sınır olan umum mahalle, çıkmaz ve zümre evleri sakinlerine kapılarının çıplak olduğunu tamlayan Işıklı Karmil, “Taşdemir Mahallesi, Kababürük Mahallesi’ne eksen olan Çarşamba’ya sadık olan bambaşka benzeri mahalledir. 22 haneden oluşan mahallenin tıpkısı kısmı yönetsel açıdan ilçemiz sınırlarına karışma edildi. Belli kül ilişkileri ve akrabalık bağları Kababürük’e kapalı. Keşki temas taraftan hakeza talepler olsa. Antrparantez Çarşamba ilçesi Esençay Mahallesi Abdioğlu ve Paluçlar Sokağı’nın yönetsel yönden Tekkeköy’e bağlanması ile ilişik öneri bile var. Zaten coğrafi olarak üstelik Tekkeköy sınırlarına çok mail. Neticede bu maddeyi de görüşüp, karara bağlayacağız. Tekkeköy ilçemize süzülmek, karışmak isteyen herkese kapımız ve gönlümüz meydanda. Kesinleştiği ahit ayrıca görklü geldin ziyaretine dahi gideceğiz” dedi.

Komisyonda görüşülecek maddeler, mecliste karara bağlanmasının ardından söz konusu çıkmaz ve kategori evleri Tekkeköy ilçesine bağlanacak. Elekçi Kol Evleri’nde yapılan umum oylamasında 20 seçmen, Abdioğlu ve Paluçlar Sokağı’ndaki plebisit sonucunda ise 60 seçmen Tekkeköy’e kanıksamak amacıyla müspet rey kullandı. Adı güzeşte sokak ve ekip evlerinde Tekkeköy’e düşmek ile ilişkin referandumda damarlı fikir kullanan müntehip olmadı.

Share: